Öğretmen Diyarı

Anaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı

Mersin'in Tarsus ilçesinde Özel Bahar Anaokulu öğrencileri ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi. Medical Park Hastanesi ağız ve diş sağlığı uzmanı Merve Çil Koçak, kontrolden önce öğrencilere ağız ve diş sağlığı konusunda...

Mersin'in Tarsus ilçesinde Özel Bahar Anaokulu öğrencileri ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi. 

 

Medical Park Hastanesi ağız ve diş sağlığı uzmanı Merve Çil Koçak, kontrolden önce öğrencilere ağız ve diş sağlığı konusunda bilgiler verdi. Merve Çil Koçak, “Her yemekten sonra mutlaka dişlerinizi fırçalamalısınız. Okulda bulunduğunuz zamanlarda eğer dişinizi fırçalayamazsanız da mutlaka ağzınızı su ile çalkalayın. Eğer yiyecekler dişlerinizde kalır ise çürümeye neden olur. Ayrıca bol bol süt içmeli, peynir yemelisiniz.'' dedi.

Bahar Anaokulu Müdürü Cengiz Yılmaz ise öğrencilerin ağız ve diş sağlığı kontrollerinin yapıldığını belirtti. Bunun yanında öğrencilerinin hem zihinsel hem de bedensel olarak sağlıklı yetişmeleri için göz, diş, psikiyatri ve genel kontrolleri başta olmak üzere belirli dönemlerde muayenelerini yaptırdıklarını aktaran Yılmaz, “Muayene sonuçlarını çocukların ailelerine bildiriyoruz. Öğrencilerimizin ağız ve diş sağlığını kontrol eden Medical Park Hastanesi’ne ve diş doktorumuz Merve Çil Koçak hanıma teşekkür ediyoruz.'' dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol