Öğretmen Diyarı

ANADOLU TEKNİK VE ANADOLU MESLEK PROGRAMLARI ALANA GEÇİŞ 2015-TERCİH KILAVUZU

Anadolu teknik ve Anadolu meslek programlarından meslek alanlarına geçiş işlemleri için milli eğitim bakanlığı tarafından bir kılavuz yayınlandı.

Bu kılavuza göre Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Anadolu teknik programı ve Anadolu meslek programı 10 uncu sınıf meslek alanlarına geçiş işlemleri 9 uncu sınıfın sonunda kılavuzda belirtilen esaslara ve tarihlere göre yapılacaktır. Bu kılavuz 2015-2016 öğretim yılı için geçerli olacaktır.


Anadolu teknik programı geçiş şartı : Mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına geçebilmek için isteyen öğrenciler e yılsonu başarı puanı en az 55 olan öğrencilerin başvuruları geçerli sayılacaktır.


Anadolu Meslek programı geçiş şartı ; alana yerleştirme puanı, öğrencinin 9 uncu sınıf yılsonu başarı puanının %60 ı ile ortaokul sınıflarının yılsonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasının %40 ı toplanarak belirlenir.


Okul yönetimlerince, ATP/AMP meslek alanlarına alınacak öğrenci kontenjanlarının e-Okul Sistemine girilmesi 30 Mart – 10 Nisan 2015 tarihleri arasında yapacakdır. 13 Nisan 2015 tarihinde ise ATP/AMP alanlarına alınacak öğrenci kontenjanlarının e-Okul Sisteminde ilan edilecek. Başvuru sonuçları ise 12 haziran 2015 tarihinde açıklanacaktır.


ANADOLU TEKNİK VE ANADOLU MESLEK ALANA GEÇİŞ E-KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol