Öğretmen Diyarı

Anadolu Lisesinin imam hatip lisesine dönüştürüleceği iddiası

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük 75'inci Yıl Anadolu Lisesi'nin imam hatip lisesine dönüştürüleceği iddiasına ilişkin, "Karabük'te herhangi bir okulumuzu kapatarak, oraya başka bir okulu açma düşüncemiz ve planımız yok" dedi.

 

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte eğitim alanıyla ilgili ne yapılacağı veya ne yapılmayacağı konusunda bölge milletvekilleri olarak kendilerinin bilgilendirilmeleri gerektiğini söyledi.

 

"Bu, sadece düşünce aşamasında kalmış olan bir konudur" diyen Şahin, "AK Parti hükumeti ve bu hükumetin Milli Eğitim Bakanlığı olarak Karabük'te herhangi bir okulumuzu kapatarak, oraya başka bir okulu açma düşüncemiz ve planımız yok. Bunu son derece yanlış bir uygulama görüyoruz. Karabük'te imam hatip lisesine ihtiyaç olabilir ama bu ihtiyacı başka şekilde karşılamak daha uygun olur. İmam hatip lisesi binası yapılarak vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak mümkündür" ifadesini kullandı.

 

Valiye bir öneride bulunduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:

 

"Eğer 1-2 sınıf başka okulun öğrencilerine açılabilecekse, okul yönetimi ve öğrenci velileriyle görüşerek geçici yapılabilir ama bu sırada da bu ihtiyacı karşılamak için mutlaka imam hatip lisesi binası yapmak için programımıza almamız ve kısa sürede de inşa etmemiz gerekir. Vatandaşlarımız herhangi bir endişeye düşmelerine hiçbir mahal yok. Okullarımızı daha da mükemmel hale getirerek eğitimimize hizmet etmelerini sağlamanın dışında bir düşünceye sahip değiliz."

 

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol