Öğretmen Diyarı

Ana sınıfına öğrenci getirene çeyrek altın..


Amasya'da ana sınıfı öğrencilerinin sayısını artırmak isteyen okul idaresi, 5 öğrenci kaydı yapılmasını sağlayanlar arasında çekilişle bir veliye çeyrek altın hediye edecek. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve öğrenci sayısını artırmak için Amasya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan "Kendiniz İçin Küçük, Çocuğunuz İçin Büyük Bir Adım Atın" projesi kapsamında, 75. Yıl İMKB Bayezit İlkokulu'nda velilerin katılımıyla tanıtım toplantısı düzenlendi.


Toplantıda konuşan 75. Yıl İMKB Bayezit İlkokulu Müdürü Cevat Aslantaş, projeyi okullarında uygularken velileri öğrenci kaydı konusunda teşvik etmek için ödüllendireceklerini söyledi. Projeyle okul öncesi eğitim imkanından yararlanamayan çocuklara ulaşarak onları okul ortamına kazandırmak istediklerine değinen Aslantaş, "Çocuklarını ana sınıflarına gönderemeyen veliler ikna edilecek. Okulumuzda 6 ana sınıfı şubemiz var. Bu sınıflarda 106 öğrenci eğitim görmekte. Bu sayıyı 150'ye çıkarmak istiyoruz" dedi.


Velilerden sınıf mevcutlarının istenen seviyeye gelmesi için yardım isteyen Aslantaş, şöyle devam etti: "Çevremizde, mahallemizde okul öncesinden faydalanamayan öğrenciler ve velilerine ulaşmak suretiyle bu çocuklarımızı okula kazandırmak istiyoruz. Okula 5 öğrenci kazandıran velimize değişik ödüller vereceğiz. Bir velimizi de çekilişle çeyrek altınla ödüllendireceğiz. Okulumuzda velilere planetaryum ve gözlemevinin kapılarını açacağız. Dikiş nakış kursu gibi çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz."

Toplantı sonrası Aslantaş, planetaryum ve gözlemevine götürdüğü velilere uzayı izletti. Velilerden Gülay Kara, okul idaresi tarafından öğrenci kaydı sağlayan velilere çekilişle altın verilmesini olumlu bulduğunu kaydederek, 5 öğrenciye kayıt konusunda vesile olarak altını almak istediğini söyledi.

 

AA

 

 

haberdata.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim