Öğretmen Diyarı

ALO 147 İFTİRA HATTI MI?

ALO 147 bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığına ait şikayet hattıydı eğitim camiasından gelen tepkiler üzerine sayın bakan Avcı ‘danışma hattına çevirdik’ dedi. Ancak hala oraya gelen aslı astarı olmayan ihbarlarla okul müdürleri meşgule ediliyor. İbrahim DEMİRKAN alo 147'den muzdarip yöneticilerin halini yazdı.

Bu hattı arayıpta  haklı olan varmıdır? Vardır ama senin okulla sorunun varsa müdürü,müdürle varsa ilçe müdürü onunla varsa il müdürün var ama herkes bu yolu değilde başbakanlığa ulaşıyorum keyfiyle hemen telefona sarılıyor. Burası danışmadan çok öğretmenleri şikayet hattı hala.

Herkes  sorgulanabilir kimse hatasız değil ama işin içinde eğitim olunca bir durun bakalım. Bu hattı arayıp kimse herhangi bir öğretmeni tebrik yada okuldaki başarılı bir işi söylemiyor. Niyet kökten bozuk yani illa şikayet edeceksiniz. Diyelim bir öğrenci servis firmanız var ihaleyi kaybettiniz yapıştır çamuru yada çocuğunuzla ilgili bir istekte bulundunuz müdür yada öğretmen yok dedi yapıştır çamuru. Hatta hayatında  hiç namaz kılmamış bir müdür bile ‘Devamlı odasını kilitleyip namaz kılıyor saatlerce bizlerle görüşmüyor’ şikayetiyle karşılaşınca şok olmuş. Bunu bize samimi olduğu bir müdür arkadaşımız anlattı.  Gördüğümüz kadar bu hat hızla ALO 147’den ALO İFTİRA’ya dönmüş durumda.  Faydası var mıdır? Belki olabilir .Bu konuda sadece bir haber gördüm babası okula yollamayan bir kız çocuğu bu

sayede okula alınmış ama bunu tespit içinde Alo 147’ye ihtiyaç yok ki.

Önceden sendikal faaliyet için okulları gezerken bu hatla ilgili gelen şikayetlerden bıktığını söyleyen bir çok öğretmen ve idareci arkadaşı Alo 147’den gelen şikayetleri cevaplamakla meşgul bulmuştuk. Tam bitti derken şikayetler azalarak ta olsa devam ediyormuş. Eğitim camiası hattın iptalini istiyor. ‘Biz denetlenmekten korkmuyoruz zaten bir şikayet olunca denetleme geliyor ama Alo 147 bir delinin kuyuya taş atması misali bizleri gereksiz yere yoruyor.’ şikayetini müdürlerden ve öğretmenlerden sıkça alıyoruz.

Hani sözü söyledin bakan seni mi dinler faydası var mı derseniz ‘Söylesem nafile söylemesem gönül ferman dinlemiyor’ diyelim.

Bu hat kaldırılmalı.

Bir okul müdürünün yazdığı hal-i pür melalimizi çok güzel anlatan bir şiirle sizleri baş başa bırakıyorum.

 

ALO   147

Ah benim garip  öğretmenim,

Dinlemiyor artık söz, öğrencin

Yapma deyip biraz  kızıversen

Hemen sorgulanırsın  ALO 147 den

Öğretmene olan saygı sevgi

Başta  gelen  eğitimin  temeli

Bunu idrak edemeyen veli

Onun dayanağı   olur ALO-147

 

Okula haber gelir 147 den

Kim bu şikayet edilen öğretmen

Müdür sorar, ne yaptın sen

Al kalemi savunmanı yaz öğretmen

 

Şikayet edene verilir cevap

Ne yazarsan yaz anlamıyor cenap

Beğenilmiyor verdiğin cevap

Merak etme yanındadır  Cevat

……………………..

 

Öğretmenim, derdin ilacı sensin

Unutma  sevginle  aşkınla  yücesin

Kim ,ne derse desin , sen anlatır  öğretirsin

Öğretmenliği  özümsemişsen

Sen, eli öpülesin,  eli öpülesin.

 

kaynak: kamuexpress.com

Anahtar Kelimeler:
ALO 147 İFTİRA HATTI MI?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol