Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliğinin İçeriği Belli Olmaya Başladı

 

  Alan Değişikliği başvurularının içeriği yavaş yavaş belirmeye başladı.Eğitim kurumlarındaki norm güncellemelerinden sonra büyük olasılıkta  yapılması planlanan alan değişikliğinin kavuz çalışmaları devam ediyor ve  şartları konusu büyük oranda bitmiş durumda.

 

 

 

 

 

Alan değişikliğinin içeriği ile ilgili olarak net bilgiler verilmeye başlandı.

 

 

 

  Edindiğimiz bilgiler şöyle:

 

1- Alan değişikliğinin tarihi konusunda hala net bir tarih olmamakla beraber kılavuz çalışmaları hala  devam ediyor fakat şu bir gerçek ki alan değişikliği başvuruları norm güncellemeleri bittikten sonra alınacak.

 

2- Yan alana geçiş olmayacak.

 

3- Yüksek lisansa bağlı alan değişikliği olmayacak.

 

4- İkinci üniversite bitirenler alan değişikliğine başvurabilecekler.İkinci lisans eğitimini alan öğretmenler sonradan bitirdiği alana da geçiş yapabilecek

 

 5- Özel eğitim ve teknoloji tasarım sertifikası alanlar yani yargı kararlarına göre ve talim terbiye kurulu kararları gereği yeteri kadar kurs saatini tamamlayan öğretmenler alan değişikliği yapabilecek.

 

 6- Asıl alanına dönmek isteyenler de alan değişikliğine başvurabilecek(Mesele fizik, kimya, biyoloji mezunu olup sınıf öğretmeni  olanlar ) diploması ve mezuniyet alanı farklı olup farklı alanlarda öğretmenlik yapanlar asıl mezuniyet alanlarına geçebilecekler.

 

 

 

  Alan değişikliği ile ilgili detaylar belli oldukça sitemiz  mebpersonel.com da bulabileceksiniz.

 

 

 

Mebpersonel.Com özel haber

Kaynak: Mebpersonel.Com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim