Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliği ve Şeffaflık

Alan değişikliği yapmayı bekleyen öğretmenlerin hakkı değil midir bilgilendirilmek.  Su bulanık olmazsa gök yüzündeki yıldızları gösterir. MEB ne kadar süreçleri paydaşları ile nisabınca paylaşırsa o  denli itibarını arttırır.  Çünkü Mecellede bir kural vardır :"Bedahat olan yerde dalalet olmaz."

 

 

 

MEB'in paydaşlarından birisi de öğretmenledir. Alan değişikliği ne zaman olacaktır? Bu soruyu öğretmenler artık sosyal medyada farklı insanlara sormakta, şehir efsaneleri oluşturulmaktadır.

 

 

MEB'in halkla ilişkiler ya da basın ile ilgili birimi iki satır yazı ile alan değişikliği şu tarihlerle şu tarihler arasında olacak, kapsamı şu, baş vuracaklar bunlar, görevden ayrılma şu tarihler arasında gibi bir paylaşımda bulunmak MEB'i bence yüceltir. Şeffafiyetini arttırır. Burada zikredilen konular ise yalnızca alan değişikliği konusunda değil MEB'in tüm tasarrufunda yapılması gerekenlerdir.

 

 

 

Öğretmenlerin Tweter başında , facebook başında MEB üst düzey bürokratlarından bir bilgi alabilir miyiz diye sürekli, bürokratları sosyal medyada takip etmelerini ben yanlış buluyorum. Elbette bürokratlarımızı sosyal medyadan takip edelim . Bu takip bilgi, fikir paylaşımı çerçevesinde olmalıdır.

 

 

Bir uyarı da sendikalara elbette STK olarak ülke siyaseti ve olaylarına duyarsız kalmayınız. Ancak aslî göreviniz olan öğretmenlerin ve eğitimin sorunları ile samimî olarak ilgilenin lütfen.

 

 

MEB yapacağı tüm iş ve işlemleri planlamalı ve planladığı icraatı kamuoyuna bakanlık organları eli ile  duyurmalı ve günü geldiğinde de  planını uygulamalıdır.

 

 

MEB kurumsal itibarını daha da arttırmayı düşünüyorsa şeffafiyet prensibi doğrultusunda alan değişikliği tarihi ve kapsamı paydaşlarına artık açıklamasının zamanı gelmiştir de geçiyor bile.

 

 

Bizler artık dedikodusal bilgiler almak istemiyoruz.  Norm güncellemeleri de tamamlandığına göre alan değişikliği ne zaman yapılacaktır?

 

 

 

Alan Değişikliği Bekleyenler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol