Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliği Kılavuzu Yılan Hikayesine Döndü..
Eğitim ve haber siteleri saat başı tıklanarak 'Alan değişikliği kılavuzundan bir haber var mı?' diye kontrol ediliyor. Sosyal paylaşım sitelerinde bazen müjdeli bazen de üzücü haber söylentileri dolaşıyor; '-bakanlıkta çalışantanıdığım söyledi diyerek' yorumlar yapılıp tartışılıyor. Ancak gayri resmi bu haberler aylardır dolaşmasına rağmen herhangi bir yetkiliden net bir açıklama gelmiş değil. Adeta AB’nin kapısında yıllardır bekleyen T.C misali halimiz...  
Özellikle il içi Teknoloji Tasarım ve Zihinsel Engelliler öğretmenliğine geçip, Danıştay 2. dairesinin YD kararı vermesiyle, geri eski branşına döndürülen arkadaşlarım mağdur durumdalar. İçlerinde ne mağdurlar var anlatsak durumun ne derece vahim olduğunu anlarsınız. Eee başa gelinmeyince bilinmez.Kısa bir örnek vereyim; bir bayan öğretmen arkadaşım alanı iptal edildiği için 150 km ve ulaşımı zor olan bir yere resen atandı.Şimdi bu öğretmen arkadaşımız 1 yıl çalışıpeğitimini aldığı branşından olduğuna mı yansın , yoksa kurduğu düzenin bozulup, çektiği rezilliğe mi? 

Toplumun mimarları olarak bilinen öğretmenlerin mağduriyetleri giderilmezse bu eğitim sisteminden nasıl bir verim beklersiniz?Bu günün küçüğü yarının büyüğü çocuklarımıza; bu mutsuz öğretmenler bu psikolojiyle nasıl bir eğitim verecekler acaba? Yetkililer bunları düşünmüyor mu? Bu muammadan ve beklentilerin sonuçsuz bırakılmasından kim kazanç sağlayacak? Öğretmen mi? Öğrenci mi? Eğitim sistemi mi? yoksa bu durumdan en olumsuz etkilenen öğretmen aileleri mi? 

MEB yetkililerinden; daha fazla mağduriyet oluşmasını önlemek için , kılavuzun yayınlanmasını ve yapılan açıklamaların bir an önce uygulanmasın istiyoruz.

Kenan EROĞLU (Teknoloji Tasarım Öğrt.)
 
personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim