Öğretmen Diyarı

Alan değişikliği kılavuzu hazırlandı

Milli Eğitim Bakanlığında kanayan yara haline gelen Alan değişikliği sorunu çözülüyor.Alan değişikliği kılavuzu hazırlandı . İştedetaylar...


Alan değişikliğinde en büyük problem Danıştay'ın Zihinsel Engelliler SınıfÖğretmeni ( 540 saat kurs alanlar hariç ) veTeknoloji Tasarım Öğretmenliğine geçenöğretmenlerin alan değişikliğinin iptalidir. 


TTK bu konuda bir karar alarak ;

540 saatlik Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği kursu ve 90 saatlik Teknoloji tasarım öğretmenliği kursu alanların alan değişikliği yapabileceği ile ilgili karar aldı.


Alan değişikliği kılavuzunda ;


* Sınıf öğretmeni olduğu halde alan değişikliği yaparak farklı bir alana geçenöğretmenlerimiz , illerinde norm kadro açığı bulunması halinde eski alanlarınageçebileceklerdir. 


* 540 saatlik Zihinsel Engelliler sınıf öğretmenliği sertifikası ve 90 saatlik teknoloji tasarımkursu sertifikası alanlar illerinde norm açığı olması durumunda alan değişikliği yapabileceklerdir. 


Alan değişikliği kılavuzunun bu hafta yayınlanması bekleniyor. Alan değişikliği başvuruişlemlerinin ise önümüzdeki haftadan itibaren alınması bekleniyor. 

KamudanHaber


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim