Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliği Kapsamı Nasıl Olacak?

Alan değişikliği kapsamı ile ilgili ulaştığımız bilgileri vermeye devam ediyoruz. Alan Değişikliği Kapsamı Nasıl Olacak? 

Yine aldığımız  bilgiye göre alan değişikliği kılavuzunun bir hafta içinde yayınlanması bekleniyor.  Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı alan değişikliği  kapsamı şöyle;

1-      Geçen yıl alan değişikliği yapan ve şimdi eski alanlarına dönmek isteyen  öğretmenler  bulundukları illerde eski alanlarında ihtiyaç olması halinde bu alanlarına dönme imkanı verilecektir.  Burada bir sorun olacaktır. Öğretmenler eski görev yerlerine değil ihtiyaç olan eğitim kurumlarına dönebilecektir.


2-       Sınıf öğretmeni olup 2012 il içi alan değişikliği kapsamında zihinsel engeller sınıf öğretmenliğine ve teknoloji tasarım öğretmenliğine atanan ancak Danıştay tarafından atamaları iptal edilen öğretmenler belli  bir saatte kadar  eğitim almaları kaydıyla yeniden alan değişikliği imkanı verilecektir. Kaç saat eğitim alanların atanacağı ile ilgili Talim Terbiye  Kurulu tarafından belirlenecek olup,  alan değişikliği kılavuzunda ye verilecektir.


3-      Bu ay içinde alan değişikliği yapılacaktır. Yapılacak alan değişikliğinde; fizik, kimya, biyoloji, tarih ve coğrafya alanlarından mezun olup şuan sınıf öğretmeni olarak  çalışanların mezuniyet alanlarının kaynaklık teşkil ettiği atama alanlarına imkan verilecektir.  Örneğin fizik mezunu bir sınıf öğretmeni fen teknoloji ve fizik öğretmeni olarak alan değişikliği yapabilecektir.

 

 

www.gazetekamu.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim