Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliği İsteyen Öğretmenlerden Çağrı

Sosyal medyada atama bekleyen branş öğretmenleri alan değişikliği yapılmasın diye etkinlik yapmaya başladılar ve birçok yerde alan değişikliği karşıtı yazılar yazmaya başladılar. Halbuki alan değişikliği bekleyen öğretmenler diplomaya yönelik alan değişikliği bekliyorlar yani 2012 de yapılan yan alan değişikliğinden çok farklı olan ve her öğretmenin kendi alanında çalışmasını destekleyen diplomaya yönelik (yönetmeliğe bağlı) alan değişikliği.

Peki diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa ne olur ? Diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa 2012 yan alan değişikliği yapmak zorunda bırakılan öğretmen kendi alanına dönüş yapabilir. Her öğretmen uzmanlık alanında çalışma imkanı bulur hiç bir branş gaspedilmemiş olur. Atama bekleyen branş öğretmenleri siz değilmiydiniz herkes alanına dönsün herkes alanında çalışsın işte bunun tek yolu yönetmeliğe bağlı yani diplomaya yönelik alan değişikliğidir.
   Milli eğitim bakanlığı 90 lı yıllarda Fizik öğretmenlerinin , Kimya öğretmenlerinin ve Biyoloji öğretmenlerinin sınıf öğretmenliğine atanmasını ve onların alan değişikliği yaparsa  atama bekleyen Fizik öğretmenlerinin , Kimya öğretmenlerinin ve Biyoloji öğretmenlerinin mağdur olacağını söylüyor 20 yıldır alan değişikliği yapılıyor kalmadı ki alan değişikliği bekleyen bu branşlardan arkadaş 
Sosyal medyadan atama bekleyen Türkçe öğretmeni,Fen ve teknoloji öğretmeni,Matematik öğretmeni , Sosyal Bilgiler öğretmeni , İngilizce öğretmeni , Resim öğretmeni , Müzik öğretmeni , Beden Eğitimi öğretmeni ve bir çok branştan öğretmen alan değişikliği yapılmasın diyor ben size soruyorum eğer diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa nasıl bir öğretmen sizin alanınıza geçiş yapabilir ki ? Lütfen bu soruyu kendinize sorun. Ama sizin alanınızdaki yüzlerce öğretmen kendi alanına dönüş yapar. Diplomaya yönelik Alan değişikliğinin size zarardan çok faydası var. Bundan dolayı diplomaya yönelik alan değişikliğine engel olmayı bırakıp destek olun.

 


Kaynak: ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

 

Kaynak: turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim