Bu haber kez okundu.

Alan Değişikliği İstemiyoruz!

Metal Teknolojisi Mezunları Alan Değişikliğine Karşı! Atanamayan branş öğretmenleri artık alan değişikliği yapılmamasını talep ederek kendi branşlarının mağdur edildiğini ifade etmektedirler. Tüm branş öğretmenleri sosyal medyada örgütlenerek alan değişikliği karşıtı çalışmalar yapmaktadır.

 

Metal Teknolojisi Mezunları Alan Değişikliği İstemiyor!

 

Metal Teknolojisi mezunları da alan değişikliği ile sınıf Öğretmenliğinden 43 kişinin Metal Öğretmenliğine geçiş yaptığını belirterek düşüncelerini şöyle ifade etmektedirler: “ 10-15 senedir sınıf öğretmenliğiyapmış, Metal branşıyla alakalı teknolojiyi, mesleki bilgileri takipetmemiş, el becerilerini kaybetmiş biri bunca yıldan sonraöğrencilerine ne kadar verimli olacağı insan mantığına sığmamaktadır. Bizler 2013 Ağustos Öğretmenlik atamasında Metal Öğretmenliğine sıfırkontenjan verildiği için başvuru dahi yapamamışken, Milli EğitimBakanlığı 10-15 senedir mesleğinden uzak sınıf öğretmenlerini bizimyerimize getirmiş, normları doldurmuş, önümüzü kesmiş ve eğitime büyükdarbe vurmuştur. 2015 Şubat atamasında alan değişikliğinden dolayı mağduriyete uğramakistemiyoruz. Sınıf öğretmenlerin ne sertifika ile zihinsel engelliler öğretmenliğine ne de başka bir branşa geçmesini istiyoruz.”

 

Gazetekamu.com - Özel Haber

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber