Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliği İptali Bekleyenlere Müjde!

Alan değiştiren öğretmenlerin dört gözle bekledikleri alan değişikliği iptali için düğmeye basıldı. Edindiğimiz bilgiye göre iptal talepleri 15 Kasım itibariyle gerçekleşecek. 

 

2012 yılında alan değişikliği hakkının verdiği dönem sınıf öğretmenleri norm kadro fazlası durumuna düşmemek için 2 gün içinde alelacele birşekilde alandeğişikliği kararı vermişlerdi.

 

Can havliyle alan değişikliği yapan öğretmen ve idareciler derse girdikten sonra alan değiştirdiğine pişman oldular. Alan değiştirdiği halde pişman olan binlerce öğretmen “Biz bu işi yapamıyoruz.. Mutsuz ve huzursuzuz, Alan değişikliği iptal hakkı istiyor.”  demeye başlamıştı. 

 

Milli Eğitim Bakanlığının 4+4+4 sisteminin akabinde norm fazlası sınıf öğretmenlerini eritip , eş durumu atamalarını yapmak için gerçekleştirdiği alan değişikliği iptali yoğun talep üzerine gerçekleşmiş, Milli Eğitim Bakanlığı iller arası alan değişikliği yapan kişilere iptal hakkı vermişti.

 

Bakanlığın iptal hakkının gerekçesi, “Öğrenci velilerinden gelen şikâyetler üzerine” şeklinde açıklanmıştı.Yaşanan bu gelişmenin arından “Madem öğrenci velileri alan değiştiren sınıf öğretmenlerinden rahatsız, iptal hakkını neden sadece iller arası ile sınırlı tutuldu?” sorusu sorulmaya başlandı. 

 

Bakanlığa yönelik eleştirilerin odağındaki birim olan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün bir türlü gündemine almadığı “Alan Değişikliği İptal Hakkı” nihayet veriliyor. Büyük bir umutla bekleyen alan değişikliği mağdurlarının eski branşlarına dönmesi için düğmeye basıldı. Edindiğimiz bilgiye göre, bakanlık 15 Kasım tarihi itibariyle alan değişikliği iptalini isteyen sınıf öğretmenlerinin taleplerini gerçekleştirmek için düğmeye bastı.

Gazetekamu.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol