Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliği Hakkı Geri Verilmelidir

Alan Değişikliği Dönüş Hakkı GeriVerilmelidir.. MEB son dönemde verdiği sözleri unutması ve ser verip sır vermemesi ile gündemde.2012 yılı yaz döneminde il dışı özür grubundan ailesinin yanına gidemeyenler, yani yer değiştiremeyenler alan değiştirdi.

   Daha 26 şubatta, katıldığı TV programında "Önceliği, il dışı özür grubundan istediği yere gidemeyip alan değiştirenlere vereceğiz." diyen sayın bakan Nabi AVCI değilmiydi? Hatta bu konuda şöyle bir örnek bile vermişti: "Mersinde öğretmen olarak birisi Uşak'a gitmek istiyor ama sınıf öğretmenliği ihtiyacı yok başka alanda ihtiyaç var eşine kavuşmak için zorunlu olarak alan değiştirenler var. Hem kendileri mutsuz hem çocuklara karşı başarılı olamıyorlar eski alanlarına dönmek istiyorlar. Bulundukları yerde eski alanına geçmek isteyenlere atama döneminde öncelik vereceğiz. Eğer kendi illerinde branşlarına ait ihtiyaç yoksa başka ile gitmek isterlerse kolaylık sağlayacağız." demişti

    Peki şimdi ne değişti? Aradan geçen 7 ayda verilen sözler unutuldu mu? Öğretmeni mutlu olmayan bir bakanlık haline gelen MEB, 4+4+4 sisteminin yanlış bir uygulama olduğunun ve çok fazla bir kesimi mağdur ettiğinin farkına ne zaman varacak? 4+4+4 sistemi ile 5+3+4 sisteminin farkı, bunca çalışanı mağdur etmeye değer mi?


    Bir sendikanın açtığı dava ile iptal edilen alan değişikliğiönünde duran ve yine davalık olan il dışı alan değişikliğinin de yakın zamanda iptal edilebileceği öngörülürken MEB bakalım daha ne kadar sessiz kalacak? En kısa zamanda, il dışı alan değişikliği ile yapamadığı, mutlu olmadığı alanda çalışmaya zorlanan öğretmenlerimize özrünün bulunduğu yerde, eski alanlarına geri dönüş müjdesi verilmelidir...Mebpersonel.Com/Özel Haber 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
necatg 2 yıl önce

16 yıl sınıf öğretmeni olarak çalıştım alan değişikliği ile lise de ki asıl branşıma geçti ama 16 yıl sınıf öğretmenliği tüm bilgilerimi sıfırlamış. verimli olmadığımı gördüm öğrencilerde bunu fark ediyor.pişmanım yapamıyorum her ne kadar asıl branşım olsa da başarısızım ve kalan yıllarımı mutsuz ve verimsiz geçmesini istemiyorum.imdat yardım kurtarın babaca bakan verdiği sözü tutacaktır ama her geçen gün ölüyoruz.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim