Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliği Engelli Öğretmen Atamalarından Sonra Yapılacak

  Gündemi son günlerde bir hayli meşgul eden konulardan biri olan  alan değişikliği ile ilgili başvurularının alınacağı bilgisine ulaştık.Başvurularının alınıp alınmayacağı konusundaki belirsizlikten ötürü alan değişikliğini dört gözle bekleyen öğretmenlerin kafasında bir hayli karmaşık sorular belirmişti .Alan değişikliği çalışmalarının olduğunu ve ekim ayında yapılması planlanan engelli öğretmen atamalarından sonra  başvurularının alınacağını öğrendik .

 

 

 

   Alan değişikliği klavuzu hazırlanırken engelli öğretmen atamalarının da ekim ayında yapılacağı konusunu da öğrendik.Ekim ayında yapılması planlanan engelli öğretmen atamalarını için bakanlığı ayrıca tebrik etmek gerekir. Öğretmen olabilme hayali ile bekleyen engelli arkadaşlarımızın beklediği atamaların bir an evvel sonuçlandırılıp bekleyişin sevince dönmesini beklemekteyiz.

 

 

 

Alan Değişikliği başvuru şartlarının içeriği konusuna gelecek olursak ;

 

 

 

1) Önceden de belirttiğimiz gibi yan alana geçiş imkanı olmayacak.

 

2) Yüksek lisans yapıp alan değişikliği yapmak isteyen öğretmenleri biraz üzecek ama yüksek lisansa dayalı alan değişikliği olmayacak.

 

3) Farklı öğretmenlik alanından mezun olup farklı branşlarda öğretmenlik görevini icra eden arkadaşlar asıl mezuniyet alanlarına geçebilecek.

 

4) Özel eğitim ve teknoloji tasarım sertifikasına sahip  arkadaşlar da alan geçişinden yararlanabilecekler.Yargı kararları ile beraber verilen seminerler boşa gitmeyecek  ve yeteri kadar kurs saatini tamamlayan öğretmenler alan değişikliği yapabilecek.

 

5) Öğretmenlik vazifesini yerine getirirken veya daha öncesinde ikinci üniversiteyi bitiren öğretmenler de diğer diploma alanına geçebilecekler.

 

 

 

Kaynak: Mebpersonel.Com özel haber

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim