Öğretmen Diyarı

Alan Değişikliği Cezalandırılıyor Mu?

Öğretmenler haziran ayını boş geçtikten sonra acaba temmuzda alan değişikliği olur mu düşüncesi ile temmuz ayında birbeklentiye girdiler. Oysa bu işi bir takvime bağlarsınız, bu takvime göre de iş veişlemleri yürütürsünüz. Temmuz ayında da öğretmenlerin bekleyişleri boşa çıkınca ağustos ayında öğretmenlerimiz bir beklentiye girdiler. Bu arada Türk Eğitim Sen de MEB'e bir dilekçe vererek alan değişikliğinin ne zaman yapılacağına dair bakanlığa müracatta bulundu.

Kamusen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk alan değişikliğinin eylül ayında yapılabileceğine dair beklenti ve kanaatlerinin olduğunu ancak yine de bu konuda karar verecek merciin MEB olduğunu defaatle vurguladı. 

 

En son Türk Eğitim Sen Genel Başka Yardımcısı Sn. Musa Akkaş bey MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sn Hamza AYDOĞDU ile eylül ortalarında bir görüşme yapmış ve bu görüşmeyi kamuoyu ile paylaşmıştır. Bu görüşmeye göre ise Musa AKKAŞ bey İnsan Kaynakları Genel Müdür Hamza AYDOĞDU'nun alan değişikliğini yetiştirebilirsek eylül ayında yaparız dediğini sosyal medya ve TV üzerinden öğretmenlerimize aktarmış adeta müjdelemiştir. Yine yetkililer ilk atamadan sonra, ikinci il dışından sonra alan değişikliği yapılacak tarzında müteaddit defalar açıklamalarda bulunmuşlardır.

 

Ancak bu haberden de sonuç çıkmamış ve öğretmenlerimiz çâr nâçâr beklemelerine hâlâ devam etmektedir. MEB'in en kısa zamanda öğretmenlerimize bir takvim vermesi gerektiğini vurguluyoruz.

 

Mehmet DEMİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim