Öğretmen Diyarı

AİLEM OLMADAN ASLA

Toplumun temelini aileler kuarar ve ailenin bütünlüğünü sağlayanda birarada durmalarıdır.Ama kutsal olan mesleğini icra etmek isteyen öğretmen arkadaşlarımız,icra etikleri öğretmenlik mesleğinden ötürü ailelerinden ayrı kalmaya devam ediyorlar.
\"\"


  Resimdeki gibi bu durumdan da en çok  etkilenen çocuklar oluyor.Anne ve babasının birarada olması gereken çağlarda ayrılıklarına şahit olan çocuklar ya anneleri ile ya da babaları ile kalmak zorunda kalıyor.Bu da gelişimlerini önemli oranda olumsuz yönde etkilemektedir.

  Hergün yüzlerce ailesinden ayrı öğretmen arkadaşlardan yazılar alıyorum ve onların isteklerini yerine getirmeye elçi olup sizin vicdanınıza bırakıyorum.

 

AİLEM OLMADAN ASLA
Eş demek huzur , mutluluk, sıcaklık, güven demek… Çocuk demek güzellik, saflık, heyecan ama en önemlisi de eve neşe demek…
 Tüm bunları genç yaşımızda yaşamak bizim de hakkımız. Eve girdiğimizde bomboş bir koltuk tek başına yenen bir yemek telefonun ucunda büyüyen bir çocuk istemiyoruz…
Eve girdiğimizde sıcacık bir yuva boynuna sarılıp hoş geldin anneciğim/ babacığım diyen çocuklar ve huzurla yenen bir akşam yemeği isteğimiz…
 Eş özrü mağdurları sadece bizler değiliz karılarımız, kocalarımız, çocuklarımız, annelerimiz, babalarımız, kapı komşularımız, akrabalarımız…
Alınan ahlar sadece bizim ahımız değil arkamızda bize destek olan annenin, babanın da ahı minicik bir çocuğun da ahı…
Bizleri mağdur edenlere şimdi soruyorum buradan, siz hiç çocuğunuza babanlamı kalmak istiyorsun yoksa annenlemi diye sordunuzmu? Evladınızın yanından ayrılırken o üzülmesin diye gözyaşlarınızı içinize akıttınızmı?
Bizleri mağdur edenlerden isteğimiz çok basit –KAVUŞMAK- İsteğimiz çok basit –İL VE İLÇE EMRİ-
 Şimdi sadece bekliyoruz bize haber gelecek o umutlu günleri, mağdur olan eşleri duyan milli eğitim bakanını, müsteşarın vermiş olduğu sözü tutmasını bekliyoruz.
Ve unutulmamalıdır ki hayattaki tek varlığım olan ailem olmadan asla YAŞAYAMAM.
SAYGILAR
Öğretmen arkadaşımızın duygu dolu mesajı yetkililer tarafından idrak edilir ve somut adımlar atılarak parçalanmış ailelere bir çözüm bulunur inşallah.Aile hayatının bozulmasına sebep olanlar çok büyük vebal altına girer.tek suçları öğretmen olmak ve gencecik evlatlarımıza eğitim vermek olan ailesinden ayrı öğretmenlerimizin sesini duyalım ve görmezden gelmeyelim.

Sedat DEGER
Eğitimci Yazar
Mebpersonel.com
Kezbonita_86@hotmail.com 

Haber Kaynağı: www.mebpersonel.com
Anahtar Kelimeler:
ailem olmadan asla

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol