Öğretmen Diyarı

AİDAT GETİRMEYEN ÖĞRENCİYE TABLET DE YOK!


 

Şikayetvar’ın haberine göre: Elazığ’daki bir okulda 9.sınıflara dağıtılan tabletler, aidatları ödeyemeyen öğrencilerden geri alındı. Okul idaresinin ‘Aidat ödemeyenlere tablet vermiyoruz’ şeklinde açıklama yaptığını iddia eden öğrenciler ise, aidatların yasal olmadığını ve devlet tarafından kendilerine verilen bu hakkın ellerinden alınmasına isyan etti.

“Devamsızlık yapan veya derslerinde başarısız olan öğrencilere tablet vermeyin!”

Okul yetkililerinin yaptığı açıklamada: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, devamsızlık veya derslerindeki başarısızlık nedeniyle kalma ihtimali bulunan öğrencilerden tabletlerin geri alınması yönünde talimat verildiğini öne sürdü.
“Okula Aidat Vermedik Diye Tableti Geri Aldılar!”
“Elazığ'da lise öğrencisiyim. Okulumuzda tablet dağıtımı yapıldı. Tablet aldık diye imza attık ve tabletlerimiz 2 gün sonra geri istendi! Gerekçeleri 'Okul aidatını vermeyenlere verilmeyecektir.'ieklinde old. Bu ülkede her vatandaş okul aidatının yasal olmadığını biliyor. Elazığ'da hiçbir okulda böyle bir uygulama yapılmadı.

Şu an herkes tabletleriyle teknolojik bir şekilde dersini işliyor ve biz bu durumdan mahrumuz lütfen acilen yardımcı olmanızı istiyoruz. Saygılarımla arz ederim.”

“Milli Eğitim Bakanlığı Tabletleri Verdi Sonra Geri Aldı!”

“Elazığ’daki bir lisede 9. sınıf öğrencisiyim. Elazığ'da tüm okullar tabletlerini aldı. Bize de verdiler fakat 2 gün sonra aidat verilmedi gerekçesi ile tabletleri topladılar. Gereğinin yapılmasını istiyorum.”

Şikayetleri görebilmek için: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2426193

Kaynak: www.sikayetvar.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim