Öğretmen Diyarı

Aday Öğretmen ve Memurların Eğitimi

İlimize atanan aday öğretmen, hemşire ve hizmetlilere 25/09/2014 tarihinde ilimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde toplamda 60 saat sürecek olan Adaylık Temel Eğitim Kursu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın açılış konuşması ile başladı.

 

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan aday öğretmen ve hizmetlilere yönelik Aday Memurların Yetiştirilmelerine İlişkin Yönetmelik kapsamında verilmeye başlanan Temel Eğitim Kursu; göreve aday olarak atanan devlet memurlarının yetiştirilmeleri ve asli memurluğa atanabilmeleri için adaylık eğitimlerinin ilk aşaması olan temel eğitimlerini vermeyi amaçlamaktadır.

 

Adaylık Temel Eğitim Kursunda adaylara, Atatürk İlkeleri, T.C. Anayasası, Devlet Teşkilatı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Yazışma Kuralları ve Dosyalama Usulleri, Devlet Malını Koruma ve Tasarruf Tedbirleri, Halkla İlişkiler, Gizlilik ve Gizliliğin Önemi, İnkılâp Tarihi, Milli Güvenlik Bilgileri, Türkçe Dil Bilgisi Kuralları konularında 60 saat eğitim verilecek.

 

Öğretmenlerimize hayırlı olması ve başarı dileklerimizle saygılar sunarız.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim