Öğretmen Diyarı

Açık öğretim okullarının ders kitapları yenileniyor
 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce açık öğretim okulları kitaplarının yeniden yazımına başlandı.
Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Daire Başkanlığının geçen yıl başlattığı "Açık Öğretim Okulları Ders Kitaplarının Yeniden Yazılması Projesi" kapsamında, ders kitaplarının program geliştirme çalışması Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının onayına sunuldu. Böylece, açık öğretim okullarının ders kitaplarının yenilenmesi çalışmasında kitap yazım aşamasına gelindi.

Açık öğretim lisesi, daha sonra kurulan mesleki açık öğretim lisesi ve açık öğretim ortaokulu, Açık Öğretim Dairesi Başkanlığına bağlı olarak, kurulduğu 1992 yılından bu yana farklı nedenlerle örgün eğitimde öğrenimlerini tamamlayamayan veya öğrenimini yarıda bırakmış kişilere hizmet veriyor.

Kayıtlı 3,5 milyon öğrencisi bulunan Açık Öğretim Daire Başkanlığının ders kitapları ile ilgili başlattığı proje, açık öğretim okulları ders programlarında uzaktan eğitim metotları esas alınarak, öğretmen desteği olmadan ve çağın modern öğretim anlayışına uygun olarak alanında başarılı ve uzman bir eğitim komisyonu tarafından yürütülüyor.

Ortak ve seçmeli derslerin içeriklerinin yenilenerek ders kitabı haline gelmesinin 2 yıllık bir zaman içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Selma Kasap
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim