Öğretmen Diyarı

Açığa Alınan Öğretmenler 2016 – Hangi illerde, nasıl öğrenilir? Yeni öğretmen ataması olacak mı?
Açığa alınan öğretmenler hangi illerde gerçekleşti? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2. operasyon dalgası geldi. Kısa bir süre önce yapılan açıklamaya göre, MEB görevli 6 bin 538 personel daha görevinden uzaklaştırıldı. Darbe girişimi sonrasında kamu kurumlarında yaşanan açığa alınmalar devam ediyor. Askeri kurumlarda başlayan görevden alınma işlemleri diğer kamu kurumlarında da devem ediyor. Kamu kurumlarında paralel yapı temizliğine gidilmesi operasyonunu dalgası Milli Eğitim Bakanlığında görev alan öğretmenlere ulaştı. MEB tarafından 19 Temmuz pazartesi günü yapılan açıklama 15 bin 200 personelin açığa alındığını açıkladı. MEB de açığa alınanlar? 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hız verilen FETÖ operasyonunun MEB ayağı da gerçekleşti ve bünyesinde 15.200 kamu personeli açığa alındı. MEB Açığa alınan öğretmenlerin listesi ile hangi illerin öğretmenleri açığa alındı? Meb İstanbul, İzmir, Ankara’da açığa ve görevden ve Açığa alınan öğretmenlerin listesi haberin devamında ve ajans haber de.

MEB 15 BİN 200 ÖĞRETMENİ AÇIĞA ALDI
Açığa alınan öğretmenlerin tam listesi belli oldu. 15 Temmuz darbesi sonrasında paralel yapı ile ilgili olduğu iddia edilen MEB personeli olan 15 bin 200 öğretmen görevden alındı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan müdür ve öğretmenlerin ihracı ve darbe girişiminin ardından başlayan FETÖ operasyonlarının   MEB'in sayfasına girenlerin otomatik olarak gördüğü duyur metni şöyle:

"Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu teşebbüs devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir.

Bu olay da göstermiştir ki, mezkûr terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır.

Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Ayrıca Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları devam etmekte olup, kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir."

MEB özel kurumlarda görev yapan 21 bin öğretmenin lisansı da iptal edildi.


Bitlis'te, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 101 milli eğitim müdürlüğü personeli açığa alındı.FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Bitlis il merkezi ve ilçelerinde görev yapan, aralarında okul müdürü ile Türk Eğitim-Sen Şube temsilcisinin de bulunduğu 101 milli eğitim müdürlüğü çalışanı görevden uzaklaştırıldı. Soruşturma devam ediyor.

ajanshaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim