Öğretmen Diyarı

92 sosyal bilimler lisesi bir araya geldi
 Sosyal Bilimler Liseleri 8. Ulusal Öğrenci Sempozyumu, Müsteşar Yardımcısı Dinçer Ateş ve Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk’ün katılımıyla, Antalya Döşemealtı Erünal Sosyal Bilimler Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 
Bu yıl “Çiçek ve Çocuk” teması ile 8’ncisi düzenlenen sempozyumla zaman içinde değişen coğrafi, biyolojik, çevresel, tarihsel ve kültürel değerlere yönelik farkındalık oluşturulması, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde botanik üzerine çalışmalar yapan bilim insanlarının genç kuşaklar tarafından tanınmasının sağlanması, çevreyi koruma konusunda kamuoyunun bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Ayrıca, sosyal bilimler lisesi öğrencilerinin başta yenilenebilir enerji kaynakları hassasiyeti olmak üzere toplumsal konulara duyarlılığının arttırılması, bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. “Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu” sayesinde sosyal bilimler liselerinin kurumsallaşması, geliştirilmesi, kamuoyunda hak ettiği seviyenin yakalanması ve farkındalık oluşmasına katkı sağlaması hedefleniyor.
 
Sempozyumda yapılan konuşmalarda, öğrencilerin başarıya ulaşmasında; düşünen, sorgulayan ve çözüm odaklı çalışan bireylerin yetişmesi için düzenlenen sempozyumların etkin bir kaynak olduğu, sosyal bilimler liselerinin mezunlarının Türkiye’nin yönetiminde ve ilerlemesinde etkin söz sahibi oldukları ve olmaya da devam edecekleri vurgulandı.

Kaynak:http://www.egitimajansi.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim