Öğretmen Diyarı

8 Haziran Pazartesi okullar tatil olacak mı?

7 Haziran'da genel seçimler yapılacak. Şimdi öğrenciler ve veliler seçimin ertesi günü olan 8 haziran'da okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. 
Okullarda gerçekleşen seçimlerden sonraki günün tatil olup olmayacağı merak konusu haline geldi. Seçim çuvallarının teslimatında sıkıntı yaşanacağı için 8 haziran'da okulların tatil olabileceği akla geldi. Fakat seçimlerden bir sonraki günün tatil olup olmayacağı ile ilgili bir bilgi gelmedi. 8 Haziran Pazartesi okullar tatil olacak mı? 


Resmi olarak bir açıklama yapılmadığı için okulların tatil edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz. Duyuru ile ilan edildiğinde bunu ilk kez sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz. 


2015 7 Haziran seçiminde tek bir sandıkta oy kullanacak olan seçmen sayısının 360 kişi ile 380 arasında olduğu belirtildi. Seçmen sayısı bir köyde 400'ü geçmiyorsa köylerde tek sandıkta oy kullanılacak. 8 Haziran Pazartesi okullar tatil olacak mı? Seçim güvenliği nedeniyle okulların seçimin ertesi günü olan 8 haziran gününde tatil olması bekleniyor. Açıklanma yapılmadığı halde öğrenciler şimdiden umutlanmaya başladılar bile. Kesin bir açıklama yapılmadığı için 8 Haziran gününde tatil olup olmayacağı netlik kazanmadı. 8 Haziran Pazartesi okullar tatil olacak mı?

 

mebmedya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim