Öğretmen Diyarı

8 Bin Müdür seçme Mülakat sınavı bu hafta başlıyor !

Müdür seçme mülakat sınavları için komisyonlar belirlendi

 

Müdür Görevlendirmeleri için takvim işliyor.

 

81 il  MEB Müdürlüklerine bağlı yaklaşık 8 bin Kurum müdürlüğüne okul müdürü ataması yapılacak olan  takvim işliyor. 16-23 Ekim tarihleri arasında tüm illerde mülakatlar yapılacak. Toplam 25 kişinin  Türkiye genelinde Müdürlük Mülakatına girmesi beklenmektedir.

 

81 il arasında en çok okul müdürü ataması İstanbul’a yapılacak İstanbul da boş bulunan 1152 okul müdürlüğü için

Ek-2 Değerlendirme sonuçlarına göre 3469 kişi, 2011 Sınav puanına göre 795 kişi olmak üzere 4264 kişi müdür olmak için yarışacak.

 

Ankara MEB’de  boş ilan edilen  657 münhal eğitim kurumu müdürlüğü için boş kadroların 3 katı olan 1971 kişi ve sınav kazanan yaklaşık 300 kişi Müdürlük Mülakatına girme hakkı kazandı

 

Ankara MEM tüm hazırlıklarını tamamlayarak Müdür seçme mülakat komisyonlarınının seçimi ve komisyonlar için görev alacak üyelerin görevlendirme işlemlerini yaptı. Ankara MEM toplam 2200 kişinin mülakat sınavını gerçekleştırmek için Toplam 8 komisyon oluşturdu. Müdür seçme mülakat komisyonlarının başkanlıklarına ise İlçe Müdürlerini ve il Müdür yardımcıları görevlendirmesi yaparken üyelere ise şube müdürleri görevlendirmesi yaptı.

 

Müdür seçme mülakat sınavında 8 komisyon oluşturan Ankara MEM  komisyonun çalışması ve adayların ihtiyaçları için her türlü tedbirleri aldı Mülakat sınavının Beşevler Otelcilik Meslek Lisesinde Yapılacağı ve adaylara her türlü sıcak ve soğuk ikramların yapılacağı ifade ediliyor.

 

Mülakat sınavına girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz

 

Kamu.tv.tr


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol