Öğretmen Diyarı

72 yaşındaki Melek ninenin okuma azmi

Ağrı'nın Murat Mahallesi'nde yaşayan 72 yaşındaki Melek nine, yıllar sonra okuma yazma kursuna katılarak herkesin büyük takdirini topladı.

Kuva-i Milliye İlköğretim Okulu'nda Halk Eğitim Merkezi tarafından 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında açılan 1. kademe okuma ve yazma kursunu ziyaret eden Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, okuma ve yazma kursu hakkında yöneticilerden bilgi aldı. Fatih Başak, okuma ve yazma kursuna katılan 72 yaşındaki Melek Aktaş ile yakından ilgilendi. Melek nineye bir arzusunun olup olmadığını soran Başak, ninenin tek isteğinin okumak olduğunu öğrenince şaşırdı. Gördüğü manzara karşısında oldukça mutlu olan Başak'ın ninenin elini öpme talebi de Melek Aktaş tarafından geri çevrildi. Melek ninenin azmine hayran kalan Başak, okumanın her yaşta bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak; bu örnek davranışı gösterdiği için Melek nineyi takdir ettiğini söyledi.

Okumayı öğrendiğini göstermek için kitap okuyan Melek nineyi tebrik eden Başak, daha sonra diğer kursiyerlerin sorunlarını dinledi.

haber7.comDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim