Öğretmen Diyarı

70 Okul Müdürü Daha Göreve Geri Döndü

  Aynı okulda 4 yıllık görev süresini doldurdukları gerekçesiyle görevden alınan İzmir'deki 480 okul müdüründen mahkemeyi kazananlardan 70'i tekrar girdikleri mülakatta başarılı olarak koltuğuna geri döndü.
480 Okul Müdürü Görevden Alınmıştı

İzmir'de 4 yılını dolduran 750 okul müdüründen 75 puanı aşamayan 480 okul müdürü görevden alınarak öğretmen olarak atandı. Sendika yöneticileri ve okul müdürlerinin durumu yargıya taşıması üzerine mahkemeden iptal kararları gelmeye başladı.

100 Müdüre Yine Düşük Puan

Mahkeme kararının ardından yeniden değerlendirmeye tabi tutulan okul müdürlerinden 100 tanesine yeniden 75 puanın altında puan verilirken, 70 tanesi yüksek puan alarak yeniden okul müdürlüğü görevine geldiler.

Eskiler Geri Dönüyor, Yenilere Yer Aranıyor

Okulların açılmasına sayılı günler kalmasına rağmen hala okul müdürlerinin değerlendirme ve görevlendirme sürecinin devam etmesinin ciddi bir sıkıntı olduğunu söyleyen Türk Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, "Milli Eğitim yetkilileri, müdürlüğü kaybedenlerin yerine yeni kişileri görevlendirdiği için bu süreçte çok zorlanıyor. Yani eski müdürler geri dönüyor ama bu sefer de onların yerine atanan müdürlere yer bulunmaya çalışılıyor. Daha önce sürecin bu aşamaya gelmemesi için yetkilileri uyarmıştık. Ne yazık ki bizi dinlemediler. Eğitimde birçok sıkıntımız ve okullarımızın fiziki eksiklikleri var. Biz çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için neler yapılması gerektiğini görüşmek yerine, bu işlerle uğraşmak zorunda kalıyoruz" diye konuştu.

Haberturk.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim