Öğretmen Diyarı

\'68 bin öğrenci için 68 bin fidan\'

Orman Bölge MüdürlüğüAtatürk Üniversitesi veErzurum Teknik Üniversitesi tarafından yürütülen proje kapsamında 68 bin fidan toprakla buluşturulacak.

Atatürk Üniversitesi yerleşkesinde "68 bin öğrenciiçin 68 bin fidan" adlı proje kapsamında düzenlenen törende 12 bin fidan dikildi.

"Her öğrenciye bir fidan" sloganıyla toprakla buluşturulan fidanlara daha sonra can suyu döküldü.

Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner, burada yaptığı konuşmada, proje sayesinde üniversite eğitimi için kente gelen her öğrencinin arkasında güzel bir hatıra bırakacağını söyledi.

Erzurum'un ilçeleri ve kent merkezinde 68 bin fidanın toprakla buluşturulmasının kendileri için ayrı bir önem taşıdığını belirten Çetiner, şöyle konuştu:

"Her yıl çeşitli etkinliklerde fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Hazırlanan bu ortak proje bugüne kadar düzenlenen etkinliklerden farklı. Şehrimizde eğitim gören her öğrencimizin burada bir hatırası olacak. Şehrin can damarı olan bu kampüste onlarla birlikte hatıraları da büyüyecek. Her öğrencimizin bir hatırası olsun diye başlattığımız bu etkinlik yıl sonuna kadar tamamlanacak. Bugün 12 bin fidanı toprakla buluşturduk. Ayrıca fidan dikmek isteyen vatandaşlarımızda bizlere başvurabilir. Gelen talepler doğrultusunda bölge müdürlüğümüz fidan taleplerini karşılar. Amacımız bölgemizdeki fidan sayısın artırmak ve bunu el birliğiyle yapabiliriz."

\"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol