Öğretmen Diyarı

50 kişilik kadro için 301 başvuru!

MEMURLAR- Kastamonuda 9 ay süreyle çalıştırılacak Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 50 kişilikkadro için 301 kişi müracaatta bulundu. 

Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Toplum Yararına Çalışma Programı projesi kapsamında KastamonuBelediyesi bünyesinde 9 ay süreyle çalıştırılması planlanan 50 kişilik kadroya 301 kişi müracaatta bulundu. Bu kapsamda alınacak olan 50 kişi için Belediye Dış Hizmetler Birimi önünde kura çekimi yapıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekiminde 50 asil, 25 yedek işçi belirlendi.

 

301 kişinin 9 aylık iş umuduyla katıldığı kura çekiminde, kuradan isimleri çıkanlar büyük mutluluk yaşadı.

 

Kastamonu Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürü (KASKİ) İsmail Ümit Güler, kuraya katılan 301 kişinin yarıya yakınının bayan olduğunu belirterek kurada ismi çıkan 50 kişinin Kastamonu Belediyesi Dış Hizmetler Biriminde 9 ay süreyle istihdam edileceğini söyledi. Kuraya katılan 301 kişinin İŞKUR aracılığıyla belirlendiğini ifade eden İsmail Ümit Güler, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında belediyemizce İŞKUR arasında yapılan protokol gereği 50 vatandaşımızı 9 ay süreyle istihdam edeceğiz. İstihdam ettiğimiz 50 vatandaşımız belediyemizce sürdürülen alt yapının yenilenmesi, çevre düzenlemesi, temizlik ile park bahçe bakım işlerinde çalışacak dedi.

Kuradan ismi çıkan Namık Hotonoğlu (49), istihdam edilecek olan 50 kişi arasında isminin çıkmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Evimin geçimini sağlamak amacıyla gündelik işlerde çalışıyordum. İŞKURa başvurmuştum. Kura çekiminde ismimin çıkacağı içime doğmuştu. Bu işe çok ihtiyacım vardı. Emekliliğime 2 sene var. 9 aylık çalışma ise emekliliğim için gerekli olan 2 senenin hemen hemen yarısını tamamlamış olacağım. İnşallah herkes için en hayırlısı ne ise o olur. Allah herkese nasip etsin diye konuştu.

İsmi yedekler arasında olan Ev Hanımı Elif Cihan (52) ise, isminin yedekler arasında çıktığı için buruk bir mutluluk yaşadığını ifade ederek, işe çok ihtiyacının olduğunu kaydetti. Cihan, Eşim rahatsız olduğu için çalışamıyor. Yıllardır fırınlarda çalıştım. Evimin geçim yükü benim üzerimde. Oğlum askerde olduğu için çalışıp oğluma para göndermem gerekiyor. İnşallah yedekler arasından da alım olur şeklinde konuştu.

 

Kuradan ismi çıkmayan Burhan Can (45) da, kura çekiminin herkes için hayırlısı olması temennisinde bulunarak, isminin kurada çıkmadığı için üzgün olduğunu belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol