Öğretmen Diyarı

480’i geçene ek burs
Kaynak: Hürriyet Haber
Öğrencilerinin puan kriteriyle yüzde 100 burslu okuduğu ASO Teknik Koleji’nde başarılı öğrencilere de ek 300 TL burs verilecek.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Eğitim Vakfı, TEOG’da 480 puan üzeri alarak yüzde birlik dilime giren öğrencilere aylık 300 TL burs verme kararı aldı. ASO Eğitim Vakfı Başkanı Nurettin Özdebir, vakıf olarak başarılı öğrencileri desteklemeye devam edeceklerini belirtti. ASO Teknik Koleji’nde Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek öğrencileri yetiştirmeye çalıştıklarını ifade eden Özdebir, “Ülkemizdeki klasik meslek lisesi eğitiminin ötesine geçmek, geleceğin bilim insanlarını, mühendislerini yetiştirmek, öğrencilerimizin her alanda donanımlı bireyler olmalarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Özdebir konuşmasını şöyle sürdürdü:

YETENEK TESTİ YAPILIYOR

“Türkiye’nin sanayi kuruluşlarının insan kaynağını karşılayacak olan öğrencilerin; iyi bir mesleki beceri eğitim almasını, iyi bir yabancı dil ve geliştirilmiş bir kişilikle donatılmış olmasını hedefliyoruz. Tüm öğrencilerimiz yüzde yüz burslu okuyor. TEOG başarı puanına göre kayıt hakkı kazanan öğrenciler, ayrıca okulla ilgili bölümlere uygun olup olmadıklarını belirleyen bir yetenek testine de tabi tutuluyorlar. Bu testten geçemeyen öğrenciler, puan kriterini sağlasalar bile okula kayıt hakkı kazanamıyorlar.

144 ÖĞRENCİ ALINACAK

Okulda 10’uncu sınıftan itibaren en başarılı 12 öğrenci her yıl bir ay süreyle İngiltere’ye dil eğitimine gönderiliyor. Yine her yıl 20 öğrenci AB projeleriyle çeşitli Avrupa ülkelerine bir ay süreyle staja gönderiliyor. ASO Teknik Koleji’nin bu yıl ilk defa üniversite sınavına giren 60 öğrencisinin tamamı birinci sınavı başarıyla geçti. Koleje bu yıl elektrik-elektronik teknolojisi, endüstriyel otomasyon teknolojileri, makine teknolojileri ve motorlu araçlar teknolojileri alanlarında 144 öğrenci alınacak.”
Anahtar Kelimeler:
i geçene ek burs

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim