Öğretmen Diyarı

47 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılmalı?

47 bin öğretmen atanacağı müjdesi gelmekle beraber birçok öğretmen adayı şu an için 47 bin öğretmen ataması ne zaman olacak sorusunu oldukça çok merak ediyor. Mezun olacak adaylar 47 bin öğretmen ataması Ağustos ayında olsun derken, bilindiği üzere mezun atama bekleyen 300 bin öğretmen ise 47 bin atama Nisan ayında olmasını istemektedir. Şu an için resmi bir makamdan atamaların ne zaman yapılacağı ile ilgili her hangi bir açıklama gelememekle beraber "47 bin öğretmen ataması ne zaman olmalı?" sorusunu yine siz değerli atama bekleyen öğretmenlerimize soruyoruz. 


Düzenlediğimiz bu "47 bin öğretmen ataması ne zaman olmalı?" anketimize katılarak sizlerde görüşlerinizi bu ankete aktarabilirsiniz. Yaklaşık iki hafta duracak olacak anketimizin sonuçlarını tüm okuyucularımız ve kamuoyu ile paylaşacağız. Şu an için oldukça heyecanlı bir şekilde 47 bin atama ne zaman sorusunun yanıtı beklenirken bizler de bu sorunun yanıtını yetkililerden öğrenmek için gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Sizler de 47 Bin öğretmen ataması ne zaman olacak sorusu ile ilgili hem ankete katılımınızı, hem de fikirlerinizi bekliyoruz. Bilindiği üzere "47 bin öğretmen ataması ne zaman olmalı?" anketimize katılımın çok olması, siz değerli öğretmen adaylarının fikirlerinin daha hassas bir şekilde ölçülmesinde oldukça büyük bir etkendir. Bu nedenle tüm atama bekleyen öğretmenlerimizi ve mezun olacak öğretmenlerimizi bekliyoruz. 


NİSAN ATAMASI İÇİN BÜYÜK MÜCADELE VAR

47 bin öğretmen ataması açıklandı ama ne zaman olacağı henüz resmi bir şekilde açıklanmış değil. Ancak bilindiği üzere atama bekleyen 300 bine yakın öğretmenimiz uzun süredir oldukça büyük mücadele vererek Nisan ataması yapılması için seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar. Bu nedenle 47 Bin öğretmen atamasının Nisan ayında yapılmasını istemektedirler. Nitekim ilk başından beri "Nisan'da 40 Bin atama" diyerek yola çıkan binlerce öğretmen adayı, 14 Mart tarihinde de Ankara'da toplanarak bu taleplerini yineleyecekler. 


SON SINIFLAR 47 BİN ATAMA AĞUSTOS'TA OLSUN 

Eğitim fakülteleri bu sene yine binlerce öğretmen mezun edecek. Son sınıf öğrencileri ise 47 bin öğretmen ataması haberinden sonra, bu atamanın Ağustos ayında yapılmasını istemektedirler. Nisan'da yapılacak olan atamanın mezun olacakları zaman kontenjanları daraltacağını belirterek, bu atamaların kesinlikle pay edilmesi ve ya Nisan ayında yapılmasını istememektedirler. 

Öğretmen adayları tarafından 47 bin atama ne zaman olacak sorusu oldukça çok merak edilen bir konu haline gelmiş olmakla beraber, ilerleyen günlerde tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizlerde tüm gelişmeleri daha yakında öğrenmek için bizleri sosyal medya üzerinden yakından takip edebilirsiniz. 


mebmedya.ComDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim