Öğretmen Diyarı

450 Bin Suriyeli Çocuğu Eğitime Erişimi Sağlanacak
 Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Suriyeli çocukların eğitimi konusunda iş birliği yapmak üzere gelen UNICEF Genel Direktör Yardımcısı Yoka Brandt ile UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle'yi makamında kabul etti.
 
Bakan Avcı, Türkiye'de 5-17 yaş arası okul çağında 830 bin Suriyeli çocuğun bulunduğunu belirterek, bugüne kadar yürütülen çalışmaların sonucunda bunlardan yaklaşık 330 bin öğrencinin eğitime dâhil edildiğini kaydetti. Bakan Avcı, 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonuna kadar en az 450 bin Suriyeli çocuğun okula erişimini sağlanmayı hedeflediklerini söyledi.
 
UNICEF Genel Direktör Yardımcısı Yoka Brandt ise Suriyeli çocukların eğitimi konusunda Türkiye ile iş birliği içinde olduklarından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Brandt, Türkiye'nin Suriyeli mültecilere yaptığı ev sahipliğinden ve gösterdiği yakınlıktan dolayı teşekkür ederek, "Bizim için eğitim birincil derecede bir konu, öğrenciler okula ne kadar dahil olursa bizim de hedeflerimiz o kadar yerine gelmiş olacak. Türkiye'nin Suriyeli çocukları eğitime dahil etmek amacıyla koymuş olduğu hedefleri taktir destekliyoruz" diye konuştu.

Görüşme sonrasında Bakan Avcı, Brandt'a ebru sanatından oluşan bir tablo hediye etti.

Kaynak:
www.egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim