Öğretmen Diyarı

\'4,5 saat süren KPSS kuyruğu\'

Temmuz 2014'de yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için başvuruda bulunmak isteyen adaylar kuyruk çilesiyle karşılaştı. Başvuru merkezi olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin(AKÜ) dışında başka bir yere izin verilmemesi adaylara zor anlar yaşattı. Sabahın çok erken saatlerinde kayıt işlemlerini yaptırabilmek için sıraya geçen adaylar bir kilometrelik kuyrukta beklemek zorunda kaldı. Yaklaşık 4,5 saat sonra sıra kendilerine gelen adaylar işlemlerini ancak yaptırabildi. Bazı bayan adaylar uzun süre ayakta durmakta zorlanınca çimenlerin üzerinde dinlenmeye tercih etti.

 

KPSS adayları, başvuruların kentte sadece bir noktadan alınmasına tepki gösterdi. N.E isimli aday bu yıl yapılan bu uygulamadan şikayetçi olduklarını söyledi. N.E, "Rektörlük binasından üniversitenin giriş kapısının dışına kadar taşan kuyruklarda, yüzlerce aday KPSS'ye başvurmak için saatlerde kuyrukta beklediler. Sabah saatlerinden itibaren geldik. Ancak tam 4,5 saat kuyrukta beklemek zorunda kaldık. Perişan olduk, birkaç noktada yapılsaydı daha iyi olurdu." diye tepkisini dile getirdi.

 

AKÜ yetkilileri de kayıt işlemleri için 10 personel görevlendirdiklerini ancak, kayıt için gelen adayların çoğunun eksik evrak getirmesinden dolayı işlemlerin uzadığını belirtti.

 

5 - 6 Temmuz 2014'de yapılacak KPSS sınavının başvurularının 14 Mayıs Çarşamba günü sona ereceği belirtildi.

 

"ADANA'DA DA KUYRUK VARDI"

 

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylar başvuruları son güne bırakınca, başvuru merkezleri önünde uzun kuyruklar oluştu. Kuyruk çilesine bir de sıcak hava eklenince memur adayları adeta canından bezdi.

 

Türkiye genelinde 5-6 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan KPSS lisans sınavı için başvurular 5 Mayıs'ta başlamıştı. Ancak birçok kişi her sınavda yaşandığı gibi bu yıl da başvurular için son günleri bekledi. Hal böyle olunca başvuru merkezi önünde uzun kuyruklar oluştu. Kuyruk çilesine sıcak hava da eklenince memur adayları adeta canından bezdi. Saatlerce sıra bekleyen memur adayları, yanlarında bulunan kitap ve kağıtlarla güneşten korunmaya çalıştı.

 

KPPS'ye ilk defa giren Esra Sarı, sıcaktan şikayet ederek, "Burada sefillik çekiyoruz. Her şey artık internetten yapılsın. Böyle kuyruk beklemeyelim. Bu kadar sıra bekliyoruz. 3 saattir buradayız. Çok sıcak. Adana sıcağı sonuçta" dedi.

 

Demet Öztürk ise 2 buçuk saattir beklediğini ifade ederek, başvuru merkezlerinin sayısının arttırılmasının iyi olacağını söyledi.

 

Bu arada KPSS başvuruları yarın sona erecek.

 

\"Cihan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol