Öğretmen Diyarı

42 bin öğretmen alınacak mı?
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin dün bir internet sitesideki uydurma bir haberiyalanlarken şu cümleyi kurmuştur:
 
"Dün (1 Ağustos) tarihinde BaşkentÖğretmenevi’nde öğretmenlerle bir araya geldiği vebu yıl 42 bin öğretmen alınacağı ve buöğretmenlerin dağılımının yapıldığı biçiminde biraçıklama yaptığı yer aldı. Bu haber tepeden tırnağa yanlış bir haberdir. Mezkur tarihteBakanımız Başkent Öğretmenevinde öğretmenlerlebiraraya gelmemiş ve dolayısıyla öyle biraçıklama yapmamıştır."
 
Milli Eğitim Müsteşarı bu açıklamayı twitter üzerinden yapmıştır. Twitter üzerinden yapılan açıklamalarda, açıklamanın tekrar tekrar okunarak düzeltilmesi veya hangi yanlış anlamalara neden olacaktır gibi kaygılara pek fazla dikkat edilmez.
 
Bu açıklamada da, aslında sadece ve sadece, Bakanın, 1 Ağustosta, Başkent Öğretmenevindekitoplantıya katılmadığı vurgulanmak istenmiş olmalıdır.
 

Zira, Sayın Bakan, 3 Temmuzda yani bundan tam bir ay önce, yine Başkent öğretmenevindeki toplantıda, memurlar.net editörünün sorusu üzerine, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nun söylediği "Bu yıl 42 bin öğretmen alınacak" sözününün doğru olduğunu belirtmişti. Tıklayınız.

O günkü toplantıya Bakanın yanı sıra Müsteşar Yusuf Tekin de katılmıştı. Eğer "42 bin" haberi tepeden tırnağa yanlış ise, Müsteşar kendisinin de bulunduğu ve Sayın Bakanın söylediği sözü inkar etmiş olur ki, yukarıda da söylediğimiz gibi, kasıt bu değildir büyük bir ihtimalle...

Sayın Tekin'in, yanlış anlamaları gidermek üzere twitter üzerinden yeni bir açıklama yapmasında fayda bulunmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol