Öğretmen Diyarı

40 Bin Öğretmen Ataması İçin Önerge Verilecek

 Uzun süredir gerek  Ankara'da olsun, gerek diğer illerde olsun büyük mücadele veren atama bekleyen öğretmenlerimiz büyük bir mücadeleyle çalışmalarına hız kesmeye devam etmektedirler. Bu hafta özellikle büyük önem taşırken, 40 bin atama için öğretmenlerin gözü kulağı Meclis'e çevrilmiş durumdadır. Geçtiğimiz haftalarda CHP Milletvekili Müslim Sarı'nın resmi sosyal medya kaynaklarından duyurduğu içeriğe göre, 1 Mart'tan itibaren 40 Bin Öğretmen ataması için Meclise önerge verileceğini duyurmuştu. 


Bunun yanı sıra Müslim Sarı yaptığı açıklamalarda, görüşülmekte olan torba yasanın içerisine 40  Bin öğretmen ataması eklenmesi için önerge hazırladıklarını, 1 Mart tarihinden itibaren verecekleri önergenin akşam saatlerinde komisyonda onaylanacağını belirtmişti. Yapılan bu açıklamaların ardından bu aralar çalışmalarına hız kesmeden devam eden binlerce atama bekleyen öğretmenler, gelecek olan açıklama ve haberleri büyük bir heyecan içerisinde beklemeye devam etmektedirler. Bunun için her geçen gün edineceğimiz bilgiyi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 


İşte o önerge ;

Verilecek olan bu önergenin ne durumda olduğununda yakından takipçisi olmakla beraber, MEB MEDYA ailesi olarak sürekli atama bekleyen örğetmenlerimizin yanında olmayada devame eceğiz. Bu hafta içerisinde önergenin kabul edilip, edilmeyeceği ve ya en azından Meclis'in Nisan ayında 40 Bin atama karşı olan nabzını sizlere aktaracağız.

40 Bin atama yapılaması yönünde büyük bir heyecan içerisinde beklenirken, seçimlerden önce yapılacak olan bir atama 300 Bine yakın atama bekleyen öğretmenin hayalleri arasında yer almaktadır. Yıllardır atama bekleyen ve henüz atamamış olan, hayatını inşaa etmeye başlayamamış bu kardeşlerimiz en büyük beklentisi olan Nisan ataması için büyük bekleyiş devam etmektedir...

Mebmedya.Com/Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim