Öğretmen Diyarı

4 Yılını Dolduran Müdür Yardımcıları İçin Düzenleme Ne Zaman Yapılacak?
+4 yılını dolduran müdür yardımcılarının atamaların müdür teklifi üzerine inhsa edilmesine yönelik yönetmelik maddesinin mahkeme verirmesi ve mahkemenin YD karar sonrası MEB'in YD itirazıda mahkeme tarafından red edilmişti. Bu gelişmeler ile birlikte +4 yılını dolduran müdür yardımcıları için bir çalışma yapıldığı ve müdür yardımcılığı atamalarında mülakat sistemin getirileceği  bunun için yönetici atama yönetmeliği üzerinden çalışamlar yapıldığına dair haberler  yer almıştı .

Bu konuda meb personel sitemize gelen bir mesajı siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşıyoruz. İşte +4 Mağduru bir müdür yardımcısınız yazdıkları  +4 Müdür Yardımcılarının mağduriyeti 3 ay geçmesine rağmen giderilmedi ve dahası MEB dan bu konuda bir açıklama bile yapılmadı.2015 yılında 4 yıl görev süresi dolan müdür yardımcılarının görev süresi 4 yıl daha uzatıldığı halde, 2016 yılında görev süresi dolan Müdür Yardımcıları sınavla ve liyakatle gelmiş olmalarına rağmen görevden alınmışlardır.

Bu konuyu gündemde tutmak ve mağduriyetimizi duyurmamızda  bize yardımcı olmanız amacıyla sitenizde haber yapar mısınız?

İyi çalışmalar ve saygılar...
Kaynak: mebpersonel.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim