Öğretmen Diyarı

4 milyon öğrenciye takviye kursu
Dershanelerin faaliyete son vermesinin ardından MEB, 1.5 milyon öğrenci için hazırlıkları hızlandırdı. Çalışma kapsamında 4 milyon öğrenciye ek ders verilecek

Lütfi ERDOĞAN/ANKARA

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Eylül’de dershanelerin faaliyetlerine son verilmesinin ardından halk eğitim merkezlerine gelecek 1.5 milyon öğrenci için kolları sıvadı. Bakanlık, teşvik için takviye kurslarda öğretmenlerin ek ders ücretlerine zam yapacak. Öğretmenler kurslarda haftada 19, ayda 76 saat ders verebilecek. MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında 17 bin 667 okul ve halk eğitim merkezinde 196 bin 848 takviye kurs açıldı. 

104 BİN 799 ÖĞRETMENDEN DERS

Kurslara, 2 milyon 547 bin 902 öğrenci katıldı. Öğrencilere, 104 bin 799 öğretmen ders verdi. Dönüşüm programına katılmayan dershanelerin kapatılmasıyla gelecek yaklaşık 1.5 milyon öğrenciye de kurs vermeye hazırlanan bakanlık, öğretmen ihtiyacını gidermek için çalışmalara başladı. Toplam 4 milyon öğrenciye ek ders verecek olan kurslarda, materyal dağıtımı da yapılacak. 

HABERTURK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim