Öğretmen Diyarı

4 KURUMUN DOLU VE BOŞ KADROLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla; Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna ait bazı dolu kadrolarda derece değişikliği yapılırken, bazı boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişikliğine gidildi.

 

Kararnamede, kurumlara ait dolu kadrolarda derece terfiine yönelik değişikliklerin yanı sıra, ilk defa veya görevde yükselme suretiyle atama yapılmasına yönelik bazı boş kadro değişiklikleri de yer aldı.

 

Değişiklikler arasında, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna çeşitli derecelerde; 1000 adet Hemşire, 700 adet Asistan, 600 adet Uzman Tabip kadrosu ihdas edilmesi de var.

 

Değişiklik yapılan kadrolar için tıklayınız…

 

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı

 

Karar Sayısı : 2014/6886

 

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca13/10/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

 

13/10/2014 TARİHLİ VE 2014/6886 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

 

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

 

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

 

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

kaynak: "memurunyeri.com" 

\"memurunyeri\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim