Öğretmen Diyarı

3600 Öğretmen Atamasında Branş Dağılımı Nasıl Olmalıdır
3600 Öğretmen Atamasında Branş Dağılımı Nasıl Olmalıdır.Hatırlanacağı üzere Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf TEKİN Kasım ayı öğretmen atamaları için yeniden alım yapılacak kadro sayısının pazartesi günü açıklanacağını twitter hesabından duyurmuştu. 

İşte o açıklama 

"Değerli arkadaslar bugün (9 Kasım) ilk atama ile aramıza katılan arkadaşların goreve başlamaları için yasal sürenin son günü.Pazartesi itibariyle net rakamlar illerden elimize ulaşır, biz tahmini rakamlara göre bir calışma yaptık. Illerden kesin sayı elimize ulaşmaz gerekli duyuru ve ilanı yapacağız herkese iyi akşamlar" 


Bu açıklamanın ardından bugün açıklanması beklenen kadro sayısı üzerine gözler çevrildi. Mmebpersonel.com ekibi olarak kadrolar açıklandığı an itibariyle detaylı analizleri sizlerle paylaşacağız. Bu gelişmeler üzerine Mebpersonel.com sitemizde de yazıları yayınlanan Eğitimci Yazar Abddulah Damar Son Öğretmenliğe İlk Atamada Göreve Başlama Süresi son makalesinde Kasım ayında 3.600 öğretmen ataması yapılacağını yazdı. Abdullah Damar 1000 civarı öğretmeni göreve başlamadığını 2013 yılında emekli olan öğretmen sayısınında 2600 civarı olduğunu ve toplamda kasım ayında 3600 öğretmen ataması yapılacağını yazmıştı.


 Bu kapsamda heyecanla beklenen bu kadro sayısı 3600 olursa branş dağılımları nasıl olamlıdır. Siz değerli okuyucularımızın istekleri doğrultusunda bir branş değerlendirmesi hazırlayıp duyurmaya çalışacağız. Bu aşamada siz değerli okuyucularımızın yorum ve değerlendirmelerini bekliyoruz.


Şimdiden herkese hayırlı olması ümidiyle..
 
personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Gonca 2 yıl önce

En az 300 müzik olmalı yoksa çok oy kaybedecekler sanatkarlardan oy beklemesinler.

Avatar
Uğur Bozkurt 2 yıl önce

Zihin engelliler ogretmenligi ne yapilan haksizlik gorulmeli ve en az 300 kontejan verilmelidir

Avatar
akın 2 yıl önce

teknoloji ve tasarım 350 kontenjan verilmelidir.Çünkü 1600 sınıf öğretmeni yargı kararı ile geri eski alanlarına döndürülmüştür.Açık kalan yerlere son 350 mezun tahsis edilmesi gerekmektedir.