Öğretmen Diyarı

3500 Lira Okul Yardımında Son Dört Gün

Özel okul kayıtlarında öğrencilere yapılacak olan devlet yardımı için başvurular 25 Ağustos’ta bitiyor. Bugüne kadar teşvikten faydalanmak için 2 bin 860 okul başvuruda bulundu.

 

Velilerin ve özel okulların devletin vermiş olduğu teşvik parasından faydalanabilmesi için son haftaya girilmiş durumda. Veliler ve okullar hak kazanmaları halinde devletten 2500 ile 3500 arasında değişen yardımdan faydalanabilecek. Anaokullarında 15 bin liselerde 24 bin TL’ye çıkan özel okul ücretlerinde veliler ve okullar yardımdan faydalanabilmek için adeta yarışıyor. Bazı yabancı özel okullarda ise eğitim ücreti 70 bin lirayı bulabiliyor.

 

2 BİN 860 OKUL BAŞVURUDA BULUNDU

 

Teşvik için başvuruda bulunarak bu parayı almaya hak kazanan öğrenci ve okulların isimler 28 Ağustos’ta açıklanacak. Bugüne kadar teşvikten faydalanmak için 2 bin 860 okul başvuruda bulundu. Verilecek olan teşvik parasında etkili olacak en önemli husus ise velinin gelir düzeyi olacak. Öğrenci velilerinin toplam geliri 750 TL ve daha az ise öğrenciye 10 puan, 751 TL veya bin 500 TL arası ise 9 puan, 10 bin 501 TL ve daha fazla ise 1 puan verilecek. Öğrencinin gittiği okul ve yaşadığı yörenin kalkınmada öncelikli olması da yarım alıp alamayacağında etkili olacak hususlardan. Öğrencinin öncelik kazanmasında etkili olacak bir diğer husus da çocuğun akademik başarısı ile olimpiyatlar ve ulusal-il düzeyinde yapılan yarışmalarda aldığı dereceler.

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol