Öğretmen Diyarı

35 Bin Öğretmen Ataması İçin Yeni Bir Formül

Daha önce yemin töreni için toplanacak olan Meclis tarafından bir madde ile çıkarılabileceği söylenen 35 bin öğretmen atamasının Meclis'in Cumhurbaşkanın yemin töreninden sonra erken toplantıya çağrılarak halledilebileceği belirtiliyor.

 

Buna göre Cemil Çiçek'in çağrısıyla TBMM Genel Kurulu, 28 Ağustos'ta “yemin” gündemiyle olağanüstü toplanarak, Recep Tayyip ERDOĞAN'ın yemin etmesi ve Köşk'e çıkması bekleniyor. Köşk'te çalışmalarına başlayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AKP milletvekilleri arasından birini, hükümeti kurmak üzere görevlendirmesi ve kabine listesinin açıklanması bekleniyor.

 

İçtüzük gereğince Meclis Başkanı, yeni Bakanlar Kurulu kurulduğunda Meclis'i toplantıya çağırabiliyor.

Böylece Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni 29 Ağustos veya 1 Eylül'de Bakanlar Kurulu listesinin sunumu, hükümet programı ve güven oylaması süreci için toplantıya çağırması bekleniyor.

 

İçtüzüğe göre henüz güvenoyu almamış hükümetin talebiyle, torba yasa görüşmeleri için Meclis toplanıp çalışabilecek. Öğretmen kadrolarının da içinde yer aldığı torba yasanın bu arada Meclis'ten geçebileceği böylece 35 bin öğretmen atamasının yasalaşabileceği belirtiliyor.

 

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim