Öğretmen Diyarı

31 Mart Seçim Tatilinde Öğretmenlerin Ek Dersi Ödenecek mi ?

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonrası tatil olan 30 Mart 2009 Pazartesi günü ek dersi dönemim Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in direktifi ile ödenmişti. Bu seçim sonrası tatil de de ödenmesi gereklidir

 

O zamanki haber; 

 

MEB'den resmi açıklama: Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerine İlişkin Açıklama 

BASIN AÇIKLAMASI
30 Mart 2009 Pazartesi Günü, okulların tatil edilmesi ve öğretmenlere ek ders ücretlerinin ödenmesine ilişkin olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır.


Bilindiği üzere Bakanlığımız tarafından daha önce alınan bir kararla 29 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nden dolayı 30 Mart 2009 Pazartesi günü okullar tatil edilmiştir.

Okulların tatil edilmesiyle birlikte öğretmenlere ek ders ücretlerinin ödenmeyeceğine ilişkin eğitim alanında faaliyet gösteren bazı sendikalar tarafından çeşitli iddialarda bulunulmuştur. Söz konusu iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla öğretmenlerin ek ders ücretlerini tam olarak alabilmeleri amacıyla ilk yapılacak Bakanlar Kurulu'nda konuyla ilgili olarak karar alınacaktır. Bu sayede öğretmenlerin okulların seçimler sebebiyle tatil olmasından kaynaklanabilecek hak kayıplarının önüne geçilecektir.


Başta büyük bir fedekarlıkla görevlerini sürdürün öğretmenlerimiz olmak üzere kamuoyunun söz konusu sendikaların iddialarına itibar etmemelerini diliyoruz.


Saygılarımızla...

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

 

Haber Kaynağı: http://www.ogretmendiyari.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim