Öğretmen Diyarı

31 Aralık çarşamba resmi tatil mi? Okullar tatil olacak mı?

31 Aralık çarşamba günü okullar tatil mi? okulların tatil olması ne ile alakalı. Okullar tatil olacak mı. İşte Okulların tatil olması ile ilgili ilk bilgiler geldi. Okullarda, kamu kurumlarında yılbaşı tatili var mı diye merak edilmekte bakalım kaç gün tatil olacak ? Konuyla ilgili detaylar haberin devamında...

 

31 Aralık çarşamba günü okullar tatil mi? okulların tatil olması ne ile alakalı. Okullar tatil olacak mı. İşte Okulların tatil olması ile ilgili ilk bilgiler geldi.

 

31 Aralık çarşamba okullar tatil mi? çarşamba günü yarım gün tatil ne demektir

 

 Memurlar ve öğrenciler dikkat 31 Aralık 2014 Çarşamba günü okullar tatil mi, birçok öğrenci bu sorunun cevabını arıyor. Sevgili Öğrenciler, 31 Aralık tatil mi değil mi bu sorunun cevabını uzakta aramaya gerek yok, tatil değil. Çünkü Türkiye’de bugünün tatil olmasını gerektirecek bir durum yok. Sevgili öğrencilerimize bu hususta resmî bilgileri veriyoruz.

 

Çocuklar, yılbaşı 1 Ocak Perşembe gününe denk geliyor, haliyle tatil olacak. Ancak 31 Aralık Çarşamba günü okullara ve memurlara tatil değil. Bütün öğrenciler 31 Aralık 2014 Çarşamba günü normal bir şekilde okullarına gidecekler.

 

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte her sene sorulan 31 Aralık günü tatil mi? sorusu yine sorulmaya başlandı. Yılbaşı’nda tatil var ama 31 Aralık günü değil 1 Ocak günü tatildir.

 

31 Aralık günü tüm okullarda ve devlet dairelerinde tam gün mesai yapılacaktır.

 

1 Ocak günü de tüm devlet daireleri, tüm okullar ve tüm bankalar resmi tatil olup mesai yapılmayacaktır.

 

1 OCAK EK DERS ALINACAK MI?

 

Yılbaşı tatili ile ilgili eğitimcileri ilgilendiren bir husus da ek ders ücretleri. Resmi tatil günlerinden olan 1 Ocak yılbaşı tatilinde maalesef ne idarecilere ne de öğretmenlere ek ders ödemesi yapılmayacak  .

 

Başta da belirttiğimiz gibi 31 Aralık’ta okullar var ancak 1 Ocak 2014’te okullar tatil. Başka söylentilere aldırmayın. Herhangi bir özel durum olmadığı müddetçe 31 Aralık 2014 Çarşamba günü tatil değil. Yine resmî kurum ve kuruluşlara da 31 Aralık tatil değildir.

 

kamuturk.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol