Öğretmen Diyarı

30 yılda biriktirdiği 1 milyon lirayı eğitim için bağışladı

Ünsal'la protokol imzalayan Gaziantep Valisi Erdal Ata, "30 yıl gurbette çalışan ve kazandığıparayı eğitime bağışlayan Mehmet Ünsal'ın herkese örnek olmasını istiyorum" dedi.

30 yıl Almanya'da market işletmeciliği yaptıktan sonra emekli olan ve memleketi Gaziantep'e dönen Mehmet Ünsal ve eşi Füsun Ünsal, biriktirdikleri 1 milyon lirayı eğitimde harcanması üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağışladı. Bağış nedeniyle Valilik toplantı salonunda düzenlenen protokol törenine hayırsever Ünsal çifti ile Gaziantep Valisi Erdal Ata ve İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin katıldı.

Törende konuşan Vali Erdal Ata, hayırseverlerin eğitime büyük katkılar sağladığını ifade etti. Mehmet Ünsal'ın da eşiyle birlikte yurt dışında kazandığı parayı döndükleri memleketinde eğitime bağışlamasının çok anlamlı olduğunu vurgulayan Vali Ata, "Mehmet Ünsal, diğer hayırsever vatandaşlarımızın aksine sanayici ya da iş adamı değil. 30 yıl gurbette çalıştıktan sonra kazandığı parayı bağışladı. Kendisine bu açıdan ayrıca teşekkür ediyoruz. Gaziantep'te eğitim alanındaki eksiklerimiz hayırseverlerimizin bağışlarıyla azalmaya başladı" dedi.

Hayırsever Ünsal ise yaptığı yardımın kendisini manevi anlamda mutlu olduğunu ifade ederek, "İsmimin bir okulda yaşaması beni mutlu edecek. İnşallah bu okuldan hayırlı insanlar yetişir" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Erdal Ata ile Mehmet Ünsal arasında protokol imzalandı.

 
 
\"Doğan
 
memurlar.net
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol