Öğretmen Diyarı

3 ilde eğitime kar engeli

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde dün gece başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime 2 gün ara verildi. Pülümür Kaymakamı Mekan Çeviren, ilçe genelinde kar yağışı nedeniyle Salı ve Çarşamba günleri ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini bildirdi.

Bitlis'te eğitime kar engeli

Bitlis'teki olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, il merkezi ile bağlı köylerde okulların salı ve çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi.

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği kaydedilen açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.

BİNGÖL'DE OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ

Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezinde bulunan tüm ilk ve orta öğretim okullarında eğitimin 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, il merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçeye bağlı tüm ilk ve orta öğretim kurumlarının 6 Ocak 2015 tarihinde 1 gün süreyle tatil edildiğini söyledi. Milli Eğitim Müdürü Yakıp Sarı, bu durumun 'Acil kar tatili' duyurusu ile kurumlarının internet sitesinden duyurulduğunu dile getirdi.

\"İhlas

Anahtar Kelimeler:
3 Ilde Eğitime Kar Engeli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol