Öğretmen Diyarı

3 bin öğretmen kadrosu boş kaldı

Milli Eğitim Bakanı İnsan Kaynakları Genel Müdürü atamalarla ilgili açıklamalarda bulundu


19 BRANŞTA BOŞ KADRO YOK


Atama sonuçları, MEB'in www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak, 145 öğretmen branşından 87 branşta alım yapıldığını söyledi. 19 branşta boş kadro bulunmadığını, 37 branşta sınava giren olmadığını kaydeden Çolak, “60 barajımız var. 98 bin başvurudan 40 bin atama yapılacak. 3 binbranş boş kalacak. Boş kalan yerlere gitmekisteyen öğretmen adayları bu atamaları, bu atamanın ardından yapılacak. Bu 40 atamanın yüzde 50'si doğu ve güneydoğuya atanacak.” diye konuştu.


Çeşitli programları nedeniyle İstanbul’da bulunduğunu belirten Çolak, “Son 10 yılda Milli Eğitim Bakanlığı olarak 408 bin öğretmen ataması yaptık. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük kamu atamasıdır. Son 10 yılda öğretmenlere yönelik çok ciddi çalışmalara yapıldı. İnşallah zaman içinde bunları yapacağız. Bu atamalarda bir kısım adayımız sevinecek bir kısmı üzülecek. Ama üzülenlere de her şeyin hayırlısı olsun demek istiyorum. Soncu ne olursa olsun bunun hayırlı olmasını diliyorum. Atanacak öğretmenlerişimdiden tebrik ediyorum,. Yeni atanan öğretmenlerin 11 Eylül de uyum eğitimi başlayacak. O uyumeğitimlerinde birlikte olacağız. Şimdiden atanacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından bilgisayar kurasıyla atamalara geçildi. Atamaları MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve MEB Müsteşarı Yusuf Tekin yaptı.

 
\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim