Öğretmen Diyarı

29-30 Ekimde İdareci ve Öğretmenlerin Ekdersi

29 VE 30 Ekim tatil edildi. Buna göre hafta sonu dahil 4 gün tatil yapılacak. İdareci ve öğretmenlerin Ek ders ödenecek mi? Ayrıntılar haberin devamında…

30 Ekim 2015 Cuma günü  tatil edildiğinden idareci ve öğretmenler “İdari izinli” sayılacağından görevlerine gitmiş veya yapmış sayılırlar.

Dolayısıyla 29-30 Ekim tarihinde idareci ve öğretmenler ek dersini tam olarak alırlar.

 

İlgili  Madde:

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16­ (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerdegörevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

b) (Değişik: 21/07/2007 tarihli ve 26589 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) İl düzeyinde millî ve mahalli bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahalli bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde (*)(Değişik: 10/05/2008 tarihli ve 26872 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. 

Kısacası 29-30 Ekim tarihinde idareci ve öğretmenlere ek ders ödenecektir.

 

 

Kaynak:Milliegitimhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol