Öğretmen Diyarı

23 ve 24 Nisan'da öğretmenler ek ders alabilecek mi?

Öğretmen ve yöneticiler bu sorunun cevabını merakla bekliyor.”..

Milli Bayramlarda görev alan-almayan tüm öğretmenlere ek ders ücreti ödenir. Bayram törenlerine katılan, katılmayan, görev alan ,görev almayan, törenlere gelen gelmeyen herkes ek ders görevini yapmış sayılacaktır.

Öğretmenler, üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklar.

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller


MADDE 16-
b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.
Hükmü gereğince üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklardır. Yani hesaplama yapılırken yönetici okula gelmiş öğretmenlere ise derse girmişler gibi işlem yapılacak ve ekders ücretleri ödenecektir.
SON SÖZ:23-24 Nisan günleri için öğretmenlerin ve idarecilerin ekders ücretleri kesilmeyecektir.
Ancak ders ücreti karşılığı görevlendirilen Ücretli öğretmenlere ise ücret ödenmez.
Derse girme karşılığında ücret alan ücretli öğretmenlerin ek ders ücreti ise ödenmeyecektir. Ücretli öğretmenler, bayram programlarında görev alsalar bile ücret ödenmeyecektir. Çünkü ücretli öğretmenlerin dersleri fiilen işlemesi gerekmektedir.kamuajans.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim