Öğretmen Diyarı

2019 Seçimleri Öncesi Önerimiz: MEB, Yılda 2 Defa Öğretmen Atamalıdır

2019 seçimleri öncesinde atanan ve atanamayan herkesin sorunlarını gündeme getirmeye başlıyor. İlk olarak öğretmen atamalarının yılda iki defa yapılmasını MEB’e öneriyoruz.

Şubat ve Eylül’de Öğretmen Alımı Olmalıdır

2017 KPSS’ye giren öğretmen adayları, 2017 Eylül döneminde atama olmadığı için mağdur olmuşlardır.  Sınav sonuçlarıyla Şubat 2018 öğretmen atamalarını bekleyen adaylar için kontenjan artırımı olmazsa veya sınav sonuçlarının geçerlilik süresi bitmeden ilave atamalar olmazsa adaylar için olumsuz bir tablo olacaktır. Bunun için 20 bin atama kontenjanında artış yapılması adaletli olacaktır. Unutmayalım ki 2017 Eylül’de söz verilen 10 bin atama henüz yapılmadı.


 
MEB, Şubat atama planlamasına göre 20 bin öğretmen alımı ilanına çıkılacaktır. Başvuru ve mülakat sürecinden sonra atamalar Temmuz’da yapılacaktır. 2018’in ikinci yarısında da öğretmen alımı ilanı verilmelidir. Özellikle bazı branşlara MEB’in acil atama yapması gerekecektir. 2018 yılından itibaren MEB'in tekrar iki atama döneminde öğretmen alması faydalı olacaktır.

Eskiden olduğu gibi öğretmen alımlarının iki dönemde (Eylül-Şubat) yapılması daha sağlıklı olacaktır. Eylül ve Şubat dönemleri için de öğretmene ihtiyacımız var. Sınav sonucuyla tek atama yapılması öğretmen adaylarını mağdur edecektir. 2019 yolunda yılda iki defa öğretmen alımı yapılmasını MEB’e öneri olarak sunuyoruz.

Değerlendirme: Kamupersoneli.net olarak yapılması ve olması gerekenleri kısa bir şekilde 3 paragrafla gündeme taşımaya çalışacağız. Kamupersoneli.net takipçileri gündeme getirilmesini istediği konuları 3 paragraf olacak şekilde anlaşılır bir şekilde  info@kamupersoneli.net veya zekikara@kamupersoneli.net’e yazabilirler.

Zeki KARA (zekikara@kamupersoneli.net) / Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim