Öğretmen Diyarı

2016 ŞUBAT ÖZÜR GRUBUN DA BİNLERCE ÖĞRETMEN EŞİNDEN VE ÇOCUĞUNDAN AYRI KALDI TEK ÇÖZÜM İL VE İLÇE EMRİNİN VERİLMESİDİR

  Milli eğitim bakanımız Öğretmen dostu Nabi AVCI ‘dan mağduriyetlerin çözümü için il ve ilçe emrinin verilmesini istiyoruz.

Özür grubu tayini sonucu ailesine kavuşamayan öğretmenler şuan ne olacak tedirginliği ile Milli Eğitim Bakanlığından açıklama beklemektedirler. Ve 20 nin üzerinde eğitim sendikasından sadece 3 eğitim sendikası özür grubu mağduru öğretmenlere destek olmaktadır ve öğretmenler diğer sendikalardan konu ile ilgili en küçük bir açıklama veya girişim görememektedirler. Sendikaların aile bütünlüğü gibi hassas bir konuda sessiz kalmaları da üzücü bir durumdur.

Öğretmenlerin eşinden ve çocuğundan aylarca ayrı kalması bütün kazancını yola vermesini geçtik manevi anlamda öğretmenleri çok sarsmaktadır. Diğer bakanlıklarda çok hassas bir konu olarak zaman şartı aranmadan birleştirilen aileler neden Milli eğitim bakanlığında önemsenmeyen bir konu olarak görülmektedir. Başta sayın bakanımız Nabi AVCI ve tüm siyasiler ile eğitim sendikalarına çağrıda bulunuyoruz lütfen sesimizi duyun ve bize bu acıları yaşatmadan mağduriyete son verin ailemizden uzakta iken bizim aklımızda ruhumuzda onların yanında olduğu için bizlerden ne verim beklenebilir ki .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Sınıf Öğretmeni... 2 yıl önce

Zorunlu hizmet adına Doğuda Güneydoğu'da yıllarca kalıp ailelerine kavuşamayan öğretmenlerin ne suçu vardı o zaman? Her öğretmen zorunlu hizmet süresini bitirdikten sonra tayin hakkını kullanmalı... o zaman inanın her öğretme ailesine kavuşacaktır

Avatar
Sınıf Öğretmeni... 2 yıl önce

Zorunlu hizmet adına yıllarca Doğuda Güneydoğu'da kalıp il dışı tayinle ailelerine kavuşamayan öğretmenlerin maduriyeti ne olacak? Her öğretmen zorunlu hizmet süresi bittikten sonra her türlü tayin hakkını kullanabilmeli... (LÜTFEN TARAFSIZ OLARAK BU YORUM YAYINLARMISINIZ???...)

Avatar
Sınıf Öğretmeni... 2 yıl önce

Yorum yayınlamadığınıza göre tarafsız değilsiniz...Her öğretmen zorunlu hizmet süresini bitirdikten sonra her türlü tayin hakkını kullanabilmeli...Yok öyle 1 senede Doğu ve Güneydoğu'dan eş durumu tayini ile gitmek....Il ve ilçe emri kesinlikle gelmemeli...

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim