Öğretmen Diyarı

"2016 ŞUBAT ATAMASI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER" !!!
- Branş bazlı kontenjan sayıları, Özür Grubu Ataması yapıldıktan sonra güncellenerek kesinleşecek ve son şeklini alacak. 
- 27 Ocak günü branş bazlı kontenjan sayıları ve atama kılavuzu yayımlanacak.
- Öğretmenler ilk önce atama için tercih yapacak. Atamalar tamamlandıktan sonra atanan öğretmenler, ayrıca staj yapmak istedikleri il için ikinci bir tercih yapacaklar.
- Bakanlık staj için öğretmenleri tercih ettikleri İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE görevlendirecek. Öğretmenlerin staj yerleri her İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN kendi tasarrufu sonucunda belli olacak. 
- İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ öğretmenleri staj yerine görevlendirirken aday öğretmenleri yetiştirecek olan öğretmenlerin bulundukları okullara göre görevlendirmeler yapacak. Bu sebeple bazı yerlerde İlçelerde staj yapılabilecekken bazı yerlerde ise ilçelerde staj yapılamıyacak.
- Daha önce adaylığı özel eğitim kurumunda kaldırılan yani aday olmayan öğretmenler diledikleri takdirde belgelerini sunarak staj görevinden muaf tutulup atandıkları okulda göreve başlayabilecekler. (2012 ve öncesinde yönetmeliğe uygun şekilde Valiliklerce adaylığı kaldırılan öğretmenler için)
- 2. dönem boyunca atanan öğretmenler, haftanın 3 günü staj yaptıkları okulun; diğer 2 günü İL-İLÇE Milli Eğitimin oryantasyonuna tabi olacak.
- Atanan öğretmenler ilk maaşlarını(yaklaşık 5000-5500TL yi) 15 Mart tarihinde alabilecekler.
- Atanan öğretmenler yaklaşık 470 TL Eğitim-Öğretim hazırlık ödeneği alacak.
- Atanan öğretmenlere ayrıca yaz döneminde Öğretmen Akademilerinde 2 aylık bir hizmetiçi eğitim uygulanacak.
- Bu atamada yeniden atama ya da kurumlar arası yeniden atama olmayacak sadece İLK ATAMA yapılacak ve sayısı 30.000 olacak.
- İlk atama kontenjanlarının yaklaşık %70 i doğu-güneydoğu illerinden oluşacak. 
- Her ne kadar hazırlık sınıfının seneye uygulanması kesinleşmiş olmasa da şuanki norm açıkları doğrultusunda İngilizce Öğretmenliği ataması en fazla olan branşlar arasında olacak.
- Sınıf Öğretmenliği branşında batıdaki norm fazlalığı atama sayısını düşürmeyecektir. Sınıf Öğretmenliği branşı ataması en fazla yapılan branşlar arasında olacak.
- Rehberlik branşının Eylül ayında yaşamış olduğu talihsizlik telafi edilmeye çalışılacak.
- TEOG ve LYS branşlarında atama sayılarının yüzdelikleri, açık sayısının daha da üzerinde olacak.

--BURAK HOCA--

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol